Nowa droga między Dolnymi Grądami a Zamościem. To krótszy dojazd do Pyzdr

Dzisiaj (27 czerwca) oficjalnie do użytku została oddana droga gminna między Dolnymi Grądami a Zamościem. W ten sposób okoliczni mieszkańcy będą mieli krótszy dojazd do Pyzdr.

aktualności 15:00 27-06-2018 17

Nowa droga ma długość 1 km 850 metrów, jej szerokość to 4 metry. Koszt budowy wyniósł 1 mln 70 tys. zł

- Udział gminy w tym przedsięwzięciu wyniósł tylko 190 tysięcy złotych. Udało się skumulować dwie dotacje. Podstawową z PROW w wysokości 755 tys. zł, i drugą mniejszą z FOGR-u w wysokości 118 tysięcy zł - wyjaśniał nam w czasie uroczystości Przemysław Dębski, burmistrz Pyzdr.

- Jesteśmy zadowoleni ja sołtys i mieszkańcy, no może za wyjątkiem niektórych, bo jak w każdej inwestycji jest jakieś ale, i nie każdemu się dogodzi. Jest takie przysłowie: „Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził”. Na drogę czekaliśmy 10 lat. Dzięki niej dojazd mieszkańców Dolnych Grądów i Kolonii Ciemierów do Pyzdr będzie o 1,5 kilometra krótszy. Będzie lepsze powietrze, nie będzie tego kurzu. Samochody będą miały dogodniejszy dojazd po mleko - wymienia nam Andrzej Jankowski, sołtys Zamościa.

To nie jedyne inwestycje w tym roku w Dolnych Grądach. Burmistrz obiecał, że droga do Barańca będzie „związana gorącym destruktem” i nastąpi to w najbliższych dniach.

- Będziemy utwardzać plac w Dolnych Grądach, który otrzymaliśmy od Agencji Nieruchomości Rolnych. Ma to być miejsce spotkań mieszkańców wsi. Robimy to wspólnie z sołectwem, które przekazało środki z funduszu sołeckiego - dodaje burmistrz.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

15:00 27-06-2018 17