Nieudana pogoń Warty za wynikiem. Pyzdrzanie pokonani na własnym boisku

Bardzo zacięty pojedynek z piłkarzami z Dąbia stoczyli gracze Warty. Goniącym przez znaczną część czasu gry wynik pyzdrzanom nie udało się ostatecznie uratować chociażby jednego punktu.

piłka nożna 12:31 16-11-20200 0

Od początku meczu oba zespoły nastawiły się na grę w ataku. Dobra organizacja w obronie obu ekip spowodowała jednak, że sytuacji strzeleckich w całym spotkaniu nie było zbyt wielu. Po strzale z 16. metrów w 15. min przyjezdni objęli prowadzenie. Do remisu 1:1 siedem minut później doprowadził Nikodem Moch idealnie uderzając piłkę z rzutu wolnego. Potem ten sam zawodnik w podobnych okolicznościach trafił futbolówką w mur. Jeszcze przed przerwą pyzdrzanie zdobyli gola, który nie został uznany i wzbudziło to na boisku duże kontrowersje. Po strzale Bartłomieja Sodkiewicza bramkarz Zrywu sparował piłkę przed siebie, a skuteczną dobitką wykazał się N. Moch. Nie wiedząc czemu arbitrzy orzekli o pozycji spalonej strzelca gola.

Już w 51. min goście przejmując piłkę w środku pola zdobyli gola na 2:1. W 70. min bramkę doprowadzającą do remisu mógł zdobyć Tycjan Markiewicz, ale spudłował uderzając futbolówkę z 10. metrów. W 74. min trafieniem do pustej bramki na 3:1 goście z Dąbia zakończyli swoją składną akcję. Chwilę po tym przyjezdni mogli już definitywnie przesądzić o lasach meczu, ale ich zawodnik przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Warty Patrykiem Cierzniakiem. W 78. min Igor Zieliński po ograniu dwóch obrońców Zrywu uderzeniem piłki z obrębu pola karnego doprowadził do stanu 2:3. Gospodarze zepchnęli w tym momencie gości do głębokiej obrony. W końcówce meczu sztuka zdobycia gola dającego remis nie udała się kolejno Sodkiewiczowi, Zielińskiemu i na koniec Patrykowi Dowbuszowi.

Warta Pyzdry zagrała w składzie: Cierzniak – Drozd, Frontczak (35. Grabowski), (70. Majchrzak), T. Markiewicz (84. Pera), Garbaciak – N. Moch – Grzelewski, Dowbusz, Twardy, Szuba (46. Zieliński – Sodkiewicz

Klasa okręgowa, Warta Pyzdry – Zryw Dąbie 2:3 (1:1)

12:31 16-11-2020