Nietypowe badanie poparcia dla kandydatów na burmistrzów i wójta w powiecie wrzesińskim

Ogólnopolski portal pokazuje poparcie dla kandydatów z powiatu wrzesińskiego. Jak ono wygląda?

samorząd 19:45 19-10-20180 6

PortalSamorzadowy.pl to strona poświęcona tematyce samorządowej należąca do Grupy PTWP. To popularne źródło wiedzy, od 1 września do 14 października odwiedziło go 2,69 mln unikalnych użytkowników. Można tam znaleźć m.in. informacje o kandydatach w wyborach samorządowych z całej Polski. Także z powiatu wrzesińskiego.

Wśród tych informacji jest też poparcie danego kandydata. Nie jest to jednak typowy sondaż, ponieważ internauci nie wybierają spośród dostępnych kandydatów, a głosują nad każdym z nich osobno. A dokładniej: wybierają opcję „popieram” lub „nie popieram”. Jest więc możliwe, by głosujący poparł wszystkich kandydatów na dane stanowisko lub też nie poparł żadnego. Dane przedstawiane są procentowo.

Co ważne – wyświetlane są na dwa sposoby. Jeśli dany kandydat otrzymał więcej niż 10 głosów, wynik pojawia się na liście. W innym wypadku – tylko na podstronie poświęconej danemu kandydatowi.

Do pierwszej grupy w wypadku Wrześni zaliczają się wyłącznie kandydaci na burmistrza Wrześni (Bogumił Kwiatkowski, Tomasz Kałużny, Bartosz Józwiak i Jarosław Kowalewski) oraz Marek Gumpert, kandydat na burmistrza Nekli. 

Wszyscy kandydaci na burmistrza Wrześni załapali się do puli, w której wyniki są wyświetlane na liście. Źródło: PortalSamorzadowy.pl
Głos na Marka Gumberta oddało więcej niż 10 internautów, więc jego wyniki pokazują się na liście. Na temat poparcia dla Karola Balickiego głosowało mniej osób. Źródło: PortalSamorzadowy.pl

Poniżej prezentujemy wszystkie wyniki poparcia kandydatów zebrane przez PortalSamorzadowy.pl.

WRZEŚNIA

Bogumił Kwiatkowski – 78,57%

Tomasz Kałużny – 60,29%

Bartosz Józwiak – 54,17%

Jarosław Kowalewski – 50%

NEKLA

Marek Gumpert – 78,57%

Karol Balicki – 62,5%

PYZDRY

Przemysław Dębski – 66,67%

Monika Mnich – 66,67%

MIŁOSŁAW

Jarosław Sobczak – 88,89%

Zbigniew Skikiewicz – 60%

Hubert Gruszczyński – 33,33%

KOŁACZKOWO

Jerzy Woś – 75%

Wojciech Majchrzak – 71,43%

Teresa Waszak – 58,33%

Jakub Pera – 55,56%

Czym jest PortalSamorzadowy.pl?

Źródło informacji ekonomicznej i biznesowej dla sektora samorządowego, administracji publicznej oraz menedżerów miejskich i komunalnych spółek i związków. Ważna grupą odbiorców stanowią przedstawiciele firm i instytucji działających w otoczeniu sektora samorządowego, w szczególności w obszarze inwestycji. Portal adresowany jest również do polityków, przedstawicieli rządu i agencji rządowych, a także administracji samorządowej i samorządu gospodarczego, przedstawicieli organizacji pozarządowych, fundacji i stowarzyszeń branżowych. Prezentuje bieżące i najważniejsze informacje z życia gmin i powiatów, regulacje prawne, zamówienia publiczne, a także artykuły, opracowania i materiały analityczne związane z gospodarką komunalną, PPP oraz bieżącym zarządzaniem gminą i powiatem. Publikuje opinie i komentarze czołowych przedstawicieli administracji publicznej i samorządów, menedżerów, polityków, ekspertów. Zawiera regularnie aktualizowane kalendarium konferencji, kongresów, szkoleń i innych wydarzeń branżowych. (źródło: ptwp.pl)

Czym jest Grupa PTWP?

Grupa PTWP działa na rynku od 1995 r. Specjalizuje się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji obejmujących wydawanie magazynów prasowych i specjalistycznych publikacji, budowę i zarządzanie portalami internetowymi, a także organizację kongresów, konferencji, seminariów i wydarzeń specjalnych oraz szkoleń. Jest wydawcą Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł, miesięcznika Rynek Zdrowia, miesięcznika Farmer, czasopisma Rynek Spożywczy, specjalistycznych portali biznesowych, m.in. wnp.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, rynekaptek.pl, propertynews.pl, portalsamorzadowy.pl, farmer.pl, oraz organizatorem spotkań biznesowych, konferencji i szkoleń, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym - European Economic Congress (EEC), jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w tej części Europy. Cechą charakterystyczną Grupy PTWP jest praca z wymagającymi grupami docelowymi - przedstawicielami kadry menedżerskiej średniego i wyższego szczebla, liderami opinii, przedstawicielami władz państwowych i samorządowych. Przykładowo blisko 70 proc. czytelników stanowią osoby zajmujące stanowiska w ścisłym zarządzie firm i podejmujące na co dzień strategiczne decyzje. Wiemy, jak docierać z precyzyjnym przekazem do najbardziej pożądanych przez reklamodawców grup użytkowników. Każdego miesiąca do czytelników trafia ponad 60 tysięcy egzemplarzy specjalistycznych czasopism, blisko 1,5 miliona użytkowników odwiedza wydawane przez Grupę PTWP serwisy internetowe, a ponad 160 tysięcy osób subskrybuje branżowe newslettery. W imprezach i szkoleniach organizowanych przez PTWP każdego roku bierze udział kilkanaście tysięcy osób. (źródło: ptwp.pl)
Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

19:45 19-10-2018