Niespodziewane wyniki meczów na szczycie lig WTPN

W pierwszej lidze w meczu, który można nazwać już klasykiem Master Sport zmierzył się z Capri Lucca. Dość nieoczekiwanie wysokie zwycięstwo odnieśli gracze Capri Lucca. W drugiej lidze pierwszą porażkę odniósł przewodzący w tabeli Intercars Września.

piłka nożna 21:48 03-12-2018 0

I liga, kolejka V

Master Sport – Capri Lucca 2:5 (1:1)

Najciekawiej zapowiadający się mecz zakończył się niespodziewanym, wysokim zwycięstwem zawodników Capri Lucca. Już w pierwszej części gry widać było, że zbyt duży spokój w grze zachowywany przez zawodników Master Sport może nie przynieść niczego dobrego. Po podaniu Filipa Janiszewskiego z rzutu rożnego w 4. min Adrian Matysiak umieścił piłkę w pustej bramce, dając drużynie Master Sport prowadzenie. Potem dwóch znakomitych okazji do podwyższenia wyniku nie udało się wykorzystać Janiszewskiemu, a po strzale Kamila Kozielskiego piłka trafiła w poprzeczkę bramki Capri Lucca. W 15. min świetnie w polu karnym Master Sport zachował się Dawid Goclik doprowadzając do wyrównania. Na minutę przed końcem pierwszej połowy gracze Master Sport popełnili szósty faul na wagę przedłużonego rzutu karnego dla Capri Lucca. Piłka po strzale Filipa Budasza z 10. metrów została jednak obroniona przez Krystiana Dzwoniarkiewicza.

Podczas drugiej połowy duży kunszt piłkarski w szeregach Capri Lucca pokazał Goclik, który w 22. min zdobył gola na 2:1. Atak pozycyjny Master Sport w dalszej części gry nie przynosił prawie żadnych korzyści. Dopiero po dobitce Bartłomieja Figasa w 33. min udało się doprowadzić do wyrównania. Już po następnej akcji Goclik trafiając z rzutu wolnego ponownie przywrócił prowadzenie Capri Lucca. W końcówce meczu gracze Master Sport za wszelką cenę chcieli odrobić straty wprowadzając swojego bramkarza do gry w polu. Nie przyniosło im to żadnej korzyści. Przechwyty piłki przez zawodników Capri Lucca zakończyły się trafieniami do pustej bramki. Gola na 4:2 zdobył po uderzeniu piłki z własnego pola karnego bramkarz Capri Lucca - Tobiasz Nowicki, a na 5:2 wynik meczu ustalił Błażej Franczak.

BOB Invest – Fundamenty 2:8

Materiały Budowlane Andrzejewski - Izo-Expert 5:1

W drugiej lidze w miniony weekend rozegrano dwie kolejki spotkań. W sobotę doszło do meczu na szczycie, pojedynku lidera z wiceliderem. Przed spotkaniem Intercars Września miał na koncie same zwycięstwa, a zajmujący drugą pozycję w tabeli Marzenin stracił punkty tylko raz za sprawą remisu. Gracze z Marzenina nie pozostawili dotychczasowemu liderowi złudzeń wysoko wygrywając. W niedzielę doszło do kolejnego pojedynku drużyn czoła tabeli, w którym Motoklinika aż 7:0 pokonała Techpak.