Niespodziewana wizyta Tomasza Pawłowskiego zwanego „Tomkiem Wędrowniczkiem” w pyzdrskim urzędzie

Urząd Miejski w Pyzdrach odwiedził dziś Tomasz Pawłowski, zwany „Tomkiem Wędrowniczkiem”. Jest chodzącą encyklopedią wiedzy o polskim samorządzie. Od lat podróżuje po kraju odwiedzając miasta i wsie. Wszystko notuje w specjalnych kronikach.

samorząd 19:58 16-04-2018 1

Mieszkaniec Gniezna ma nietypową pasję:

- Jeżdżę po urzędach i spotykam się z włodarzami miast i powiatów. To taki mój sposób na życie. Jestem niezależny finansowo, żyję z renty po rodzicach, mam dużo czasu, więc muszę „coś” robić - mówi Tomek Pawłowski.

Nie posiada stałego miejsca zameldowania, nocuje u przyjaciół albo w placówkach opiekuńczych. Tomasz jest chodzącą kroniką samorządu w Polsce. Ma świetną pamięć, potrafi długimi godzinami opowiadać o spotkaniach ze starostami, burmistrzami, prezydentami, wojewodami czy marszałkami. Wszędzie przyjmowany jest ciepło i serdecznie. 

Tomek niespodziewanie trafił  na obrady komisji Rady Miejskiej
radny Henryk Pyrzyk i Tomasz Pawłowski
Tomek z burmistrzem Przemysłem Dębskim

W swoich kronikach zamieszcza podstawowe informacje o danym samorządzie, a także okolicznościowe wpisy samorządowców, zdjęcia, wizytówki czy pieczęcie. Archiwizuje też wycinki prasowe na temat swoich podróży. Losy „Tomka Wędrowniczka” możemy podglądać w wielu programach telewizyjnych. Zaczęło się od talk-show Mariusza Szczygła „Na każdy temat”. Wystąpił także w Teleexpresie, który zrobił o nim materiał nazywając go „Tomciem Wędrowniczkiem”.

Bez zająknięcia potrafi wymienić wszystkich wójtów, burmistrzów oraz starostów w powiecie wrzesińskim.

Krótko o Tomku w Teleexpresie KLIKNIJ TUTAJ  i TVP 3 KLIKNIJ TUTAJ

Wizyta w Pyzdrach była okazją do wspólnego zdjęcia z władzami gminy oraz radnymi

Thumb grobelny   1

Sławomir Grobelny

19:58 16-04-2018 1