Muzyczny prezent na rocznicę odzyskania niepodległości. Znów gra orkiestra dęta!

W tym roku z powodu sytuacji epidemicznej w Nekli zabrakło tradycyjnych uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Patriotyczne akcenty pojawiły się w wirtualnej przestrzeni.

społeczeństwo 17:50 11-11-20200 0

Nieodłącznym elementem tradycyjnych obchodów na nekielskim rynku każdego roku była orkiestra dęta. Mimo braku możliwości zaprezentowania w tym roku swojego repertuaru pojawiła się niespodzianka dla wiernych słuchaczy.

- Z okazji 11 listopada przygotowaliśmy dla Państwa niecodzienne nagranie wspaniałego przykładu patriotycznej muzyki marszowej o znamienitym tytule „Witaj Polsko” J. Pankiewicza. W tym trudnym dla nas czasie staramy się z szacunkiem uczcić wraz z Państwem to uroczyste i wyjątkowe święto. Zapraszamy do wysłuchania utworu - czytamy na facebookowym profilu Orkiestra Dęta NOK Nekla.

Każdy z dęciaków nagrał swoje partie utworu, a następnie zostało to zmontowane przez Artura Duszczyka. Nagranie można zobaczyć TUTAJ. Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa orkiestry. W aktualnej rzeczywistości przedstawiciele orkiestry prowadzonej przez kapelmistrza Wojciecha Olejnika spotykają się w sposób zdalny i w ten sposób też grają. Wcześniej powstały utwory "Jonny Dixie" i "I Want You Back", a także hymn Polski nagrany z okazji 229. rocznicy Konstytucji 3 Maja. Te nagrania można również zobaczyć w serwisie YouTube na kanale orkiestry.

dyrygent: Wojciech Olejnik, flet poprzeczny: Angelika Żurek, saksofon altowy: Damian Dubisz, Iwona Maćkowiak, saksofon tenorowy: Damian Dubisz, saksofon barytonowy: Robert Dubisz, trąbka: Anna Adamczyk, Artur Duszczyk, waltornia: Filip Piotrowski, alt: Wojciech Olejnik, puzon: Magdalena Adamczyk, Klaudia Janiszewska, puzon wentylowy: Wojciech Olejnik, tuba: Karol Kaźmierczak, perkusja: Wojciech Olejnik

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

17:50 11-11-2020