Nielegalna reklama zniknęła z budynku ratusza

Stowarzyszeniu Projekt Września udało się doprowadzić do usunięcia reklamy, która przez miesiąc wisiała na zabytkowym ratuszu.

samorząd 18:26 26-06-2017 51

Okazało się, że wielkoformatowa płachta została zawieszona miesiąc temu na budynku nielegalnie!

– Ustaliliśmy, że burmistrz w ogóle nie wystąpił o pozwolenie do Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na zawieszenie reklamy. Po naszej interwencji konserwator zabytków poinformował nas, że niezwłocznie wezwie burmistrza do usunięcia z ratusza nielegalnej reklamy – mówi Damian Staniszewski, prezes Projektu Września.

Członkowie stowarzyszenia zanim otrzymali odpowiedź Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków sami wystąpili do burmistrza o niezwłoczne zdjęcie płachty.

– W odpowiedzi burmistrz uznał, że taki wniosek jest pozbawiony jakichkolwiek podstaw. To smutny fakt. Naszym zdaniem władze miejskie powinny dbać o estetykę naszego miasta. A przede wszystkim po prostu przestrzegać prawa – zaznacza D. Staniszewski.

Nielegalna reklama została zdjęta późnym poniedziałkowym popołudniem. Więcej o sprawie napiszemy w piątkowym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”.

A Wy jak oceniacie zachowanie burmistrza, urzędników? Zachęcamy do komentowania. Najciekawsze opinie opublikowane zostaną na łamach „WW”. 

Ankieta

Czy to dobrze, że baner zniknął z ratusza?

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

18:26 26-06-2017 51