Niebezpieczny poranek w Zasutowie. Dwie osoby trafiły do szpitala

Dwie osoby zostały poszkodowane w wypadku, do którego doszło dzisiaj po godzinie 05.00 w Zasutowie.

na sygnale 09:21 11-07-2018 9

Na jednym z pasów prowadzących w kierunku Wrześni doszło do zderzenia samochodu i ciągnika siodłowego z naczepą. Miało to miejsce przed sygnalizacją świetlną i zjazdem w kierunku Podstolic.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, odłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, odłączeniu instalacji gazowej w pojeździe osobowym oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych - informują ochotnicy z OSP Nekla. W akcji brali udział również strażacy z Wrześni. 

- 70-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego kierując pojazdem marki Dacia nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył pojazdu ciężarowego marki MAN, którym kierował 35-letni mieszkaniec powiatu konińskiego - informuje zastępca rzecznika wrzesińskiej policji, Tomasz Michalak

Kierujący dacią był trzeźwy, natomiast kierowca MAN-a był w stanie po użyciu alkoholu - miał 0,20 mg/dm3 w wydychanym powietrzu.

Dacią poza kierowcą podróżowała również pasażerka zamieszkała z Wrześni, która ze wstrząsem mózgu została przetransportowana do szpitala. Kierowca pojazdu również poprosił o pomoc medyczną i też przebywa w lecznicy. 

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek. Policja prowadzi postępowanie wyjaśniające z tej sprawie.

Fot. KP PSP Września

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

09:21 11-07-2018 9