Zagrali w domach i... trafili do RMF FM. Przed wami Nekielska Orkiestra Dęta

Nie wychodzą z domu... ale nadal wspólnie grają. Orkiestra Dęta funkcjonująca przy Nekielskim Ośrodku Kultury zaprezentowała próbkę swoich możliwości. Nagranie trafiło... do ogólnopolskiej rozgłośni radiowej.

społeczeństwo 16:10 03-04-20201 1

Trwająca pandemia i zakaz gromadzenia się jest obecnie sporym utrudnieniem dla wielu grup, które na co dzień realizują swoje pasje. Nie inaczej jest też w przypadku Nekielskiej Orkiestry Dętej. Jednak w tym przypadku muzycy postawili na kreatywność i postanowili dalej grać i nie wychodzić przy tym z domu. Zaprezentowali jeden utwór, a dokładnie "Johnie Dixie z z gościnnym udziałem Orkiestry Cork Butter Exchange Brass & Reed Band. 

- Połączmy siły w walce z koronawirusem i zostańmy w domach - apelują nekielscy muzycy. Wspomniane nagranie zostało udostępnione w serwisie YouTube, a dokładnie TUTAJ

Fragment nagrania został zaprezentowany w piątkowej audycji "Lepsza połowa dnia" prowadzonej przez Jacka Tomkowicza na antenie RMF FM. Klip pojawił się też na oficjalnej stronie radia, a dokładnie TUTAJ.

flet poprzeczny: Angelika Żurek, klarnet: Julia Leleń, saksofon altowy: Iwona Maćkowiak, saksofon tenorowy: Damian Dubisz, Przemysław Kapela, Piotr Żurek, saksofon barytonowy: Robert Dubisz, trąbka: Anna Adamczyk, Artur Duszczyk, Marcin Kempiński, Piotr Leśniak, Mateusz Mieloch, Patrycja Biernat, puzon: Magdalena Adamczyk, Klaudia Janiszewska, tuba: Karol Kaźmierczak, perkusja: Albert Kołodziejczak, dyrygent: Wojciech Olejnik, montaż: Artur Duszczyk

Cyfrowe wydane „WW”. Dostęp do niego można wykupić za jedyne 2 zł plus VAT (czyli 2,46 zł).

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

16:10 03-04-2020