Nie warto odkładać na później dobrych uczynków i postanowień, które czynią nas ludźmi

Tegoroczne święta bożego narodzenia będą inne niż zazwyczaj – co do tego nie ma wątpliwości.

Moim zdaniem 08:40 25-12-20203 0

Nie wszyscy będą mieli możliwość spotkania się z bliskimi, będzie to dla nich czas smutku i tęsknoty za rodziną. Papież Franciszek przypomniał, że w czasie zagrożenia z powodu pandemii „szopka i choinka są wyjątkowymi znakami nadziei”. Stwierdził również, że w „betlejemskim żłóbku nie było konsumpcjonizmu – była rzeczywistość, ubóstwo i miłość”.

Niestety, goniąc za promocjami, coraz lepszymi prezentami i światełkami, zgubiliśmy gdzieś symbolikę tamtej stajenki. Zacznijmy naprawdę być dobrzy i mili dla siebie. Zadbajmy nie tylko o bliskich, ale i o sąsiadów. Nie ulegajmy podszeptom fałszywych proroków i politycznej propagandzie. Niech życzenia zdrowych i wesołych świąt zabrzmią w tym roku inaczej – szczerzej...

Może rzeczywiście właśnie teraz, kiedy jeszcze wyraźniej widać, jak kruche jest życie, nie warto odkładać na później dobrych uczynków i tych wszystkich postanowień, które czynią nas ludźmi. Oby słowa zawsze były prawdą, a ten wyjątkowy czas napełnił każdego z nas ufnością i otuchą, abyśmy z nadzieją wkroczyli w Nowy Rok.

Jacek Pietrzyk

wrześnianin

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

08:40 25-12-2020