Nie uczmy dzieci lenistwa!

Jak we wszystkim, także w sposobach poruszania się po mieście, panują mody. Jedną z nich jest obecnie moda na pojazdy elektryczne – hulajnoga i rower.

Moim zdaniem 08:15 12-06-20203 63

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem kupowania takich „zabawek” dzieciom i młodzieży, którym wożenie tyłka przyniesie więcej złego niż dobrego.

Zarówno hulajnogi, jak i rowery elektryczne wymyślono po to, żeby ulżyć ludziom starszym, chorym i niepełnosprawnym, czyli osobom, które nie mają pełnej „pary”, żeby poruszać się siłą własnych mięśni. Także na terenach górzystych, gdzie jest mnóstwo trudnych podjazdów.

Młodym organizmom do rozwoju i po prostu zdrowia potrzebny jest ruch i wysiłek fizyczny, czyli coś, czego niczym innym nie da się zastąpić. Elektryczna hulajnoga, rower elektryczny uczą lenistwa, wygodnictwa, dając przy tym złudne poczucie „robienia czegoś dla zdrowia”.

Widziałem także pełne wyższości spojrzenia tych na elektrykach na rówieśników na zwykłych rowerach i hulajnogach, co jest już zupełnym przegięciem. Kochani rodzice, zachęcajcie dzieci do aktywności fizycznej, to dla nich lepsze.

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny „Wiadomości Wrzesińskich”

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

08:15 12-06-2020