Nie rządźcie, lecz współrządźcie

Przedwczoraj (w środę) przypadł Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji wszystkim aktualnym i byłym pracownikom samorządów, a także radnym, składam serdeczne życzenia pomyślności, a także podziękowania za waszą pracę, czasem niewdzięczną i „niezapłaconą”.

Moim zdaniem 11:55 29-05-202013 24

Wiem, że wielu z was, niezależnie od miejsca w urzędowej hierarchii, bardzo się stara i wykonuje swoje obowiązki wzorowo. W każdym samorządzie – i w radach, i w urzędach – są też rzecz jasna czarne owce, które przedkładają dobro własne nad dobro wspólne. Wierzę, że jest ich już coraz mniej.

Osobiście mam mało bliskich spotkań trzeciego stopnia z urzędami i jestem z tego bardzo rad, bo kontakt z biurokracją prawie zawsze jest dla mnie dużym stresem.

Najważniejszym samorządowcom, czyli decydentom, życzę przede wszystkim empatii i chęci wsłuchiwania się w oczekiwania mieszkańców i w to, co mówi opozycja – wszak i ona miewa dobre pomysły. Wasza rola i znaczenie są ogromne, a mówię cały czas do włodarzy: ufamy wam, bo przecież was wybraliśmy. Nie rządźcie, lecz współrządźcie.

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny „Wiadomości Wrzesińskich”

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

11:55 29-05-2020