Nie ma zgody wśród radnych w sprawie finansowania szpitala powiatowego

Radni PiS coraz głośniej protestują przeciwko finansowaniu szpitala z budżetu powiatu. Na wczorajszej (27 maja) sesji rady powiatu wstrzymali się od głosu nad zmianami w budżecie.

samorząd 11:19 28-05-20191 9

Rada powiatu przekazała kolejne 305 tys. na spłatę obligacji wyemitowanych w związku z budową nowego szpitala. Nie podobało się to radnym PiS, którzy zauważyli, że w tym roku powiat przeznaczył już dwa razy po 400 tys. zł na funkcjonowanie lecznicy.

- Klub PiS będzie wstrzymywał się od głosu. Popieramy to, aby były realizowane zadania drogowe, ale nie popieramy decyzji o finansowaniu szpitala - mówił radny Przemysław Hirschfeld.

Ostatecznie pięcioro radnych Prawa i Sprawiedliwości oddało głosy wstrzymujący. 14 radnych koalicji SP-PO, PSL i Kukiz '15 było za zmianami w budżecie, w tym dofinansowania powiatu.

Na poniedziałkowy posiedzeniu rada powiatu zdecydowała m.in.: że internat przy ul. Gnieźnieńskiej, który w 2007 powiat otrzymał w darowiźnie odda Skarbowi Państwa, czyli wojewoda. Tym samym losy budynku i jego utrzymanie spadnie na barki urzędu wojewódzkiego.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

11:19 28-05-2019