Nie kalkulujemy

Nie kalkulujemy, czy nam się to opłaci, robimy to, co do nas należy. A należy do nas prawdziwe opisywanie rzeczywistości, nawet wtedy, gdy szkodzi to nam, gazecie. 

Moim zdaniem 12:09 12-01-20190 14

Burmistrz Wrześni Tomasz Kałużny w niedawnych wyborach otrzymał ponad 65 procent głosów, co oznacza, że cieszy się ogromnym poparciem mieszkańców gminy Września, więc pisanie czegoś złego o nim jest „nieopłacalne” dla gazety, bo to jak mówienie ludziom, którzy oddali na niego głos: czy naprawdę dobrze zrobiliście? Nie możemy jednak milczeć i udawać, że nic się nie stało, kiedy docierają do nas informacje, które porażają. 

A tak się stało niedawno. Potwierdzają one „urzędowo” i uszczegóławiają naszą wiedzę o tym, o czym pisaliśmy już jesienią 2015. Obrót działkami budowlanymi, jaki prowadzili i prowadzą nadal burmistrz z żoną, naczelnikiem wydziału podatków lokalnych w ratuszu i byłym przewodniczącym komisji rewizyjnej rady miejskiej, to nie zwykły obrót majątkiem osobistym, tylko normalna działalność gospodarcza. A tego burmistrz, nawet ulubieniec większości, robić nie może. 

Waldemar Śliwczyński

redaktor naczelny "Wiadomości Wrzesińskich"

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:09 12-01-2019