Nie jest z nami tak źle!

Ostatnio do Wrześni zawitała poczytna pisarka, Katarzyna Bonda, która przed kilku laty została okrzyknięta „królową polskiego kryminału”. 

Moim zdaniem 15:34 25-06-2018 5

Widząc zainteresowanie tym spotkaniem, jak i jej twórczością, zadałem sobie pytanie – jak to jest, że w Polsce panuje przekonanie, że nie czytamy książek? Na spotkania autorskie z pisarzami przychodzą niemałe grupy uczestników. Na brak czytelników nie może narzekać wspomniana pisarka, czy popularny od dłuższego czasu Remigiusz Mróz. 

Z badań opublikowanych przez Bibliotekę Narodową w marcu tego roku wynika, że tylko 38% Polaków przeczytało w Polsce co najmniej jedną książkę. Podobny wynik utrzymuje się od kilku lat. Statystyka jest zatem druzgocąca i może smucić. 

Ale! Obserwując liczne dyskusje w mediach społecznościowych, portalach internetowych, czy uczestnicząc w dyskusjach literackich, można dojść do wniosku, że z naszym czytaniem nie jest wcale tak źle. Jak to powiedziała Maria Dąbrowska: „Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”. Popieram całym sercem!

Arkadiusz Sobczak

członek stowarzyszenia Projekt Września

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

15:34 25-06-2018 5