„Nie będzie likwidacji szkoły w Bieganowie” - wójt dementuje plotki krążące po gminie

Teresa Waszak, wójt gminy Kołaczkowo zdementowała informacje o planowanej likwidacji Szkoły Podstawowej w Bieganowie. To jej odpowiedź na list przysłany przez radę rodziców.

oświata 16:11 12-12-20180 14

Dementi nastąpiło w środę (12 grudnia) na spotkaniu z rodzicami, dyrekcją i nauczycielami w Szkole Podstawowej w Bieganowie.

- Chciałam zdementować pogłoski, które krążą. Rozumiem zdenerwowanie rodziców, uczniów i nauczycieli informacjami, które się pojawiły. Sprawdzenie, kto to robi i w jakim celu nie jest jednak moją rolą. Nie było żadnej podkreślam żadnej dyskusji na temat likwidacji szkoły w Bieganowie. Żadna szkoła w gminie nie zostanie zlikwidowana - powiedziała wójt Teresa Waszak.

Spotkanie w Szkole Podstawowej w Bieganowie

Wójt tym samym odpowiedziała na pismo przysłane jej przez radę rodziców z Bieganowa. W piśmie społeczność szkolna wyraziła obawę o los placówki i przyszłość swoich dzieci.

W trakcie spotkania okazało się, że najprawdopodobniej przekłamanie powstało w trakcie obrad komisji oświaty. Teresa Waszak poinformowała radnych wówczas, że referat oświaty przygotowuje raport statystyczny na temat gminnej oświaty. Zaproponowała radnym dyskusję nad ewentualną reorganizacją oświaty, stworzeniem dwóch tzw. zespołów szkół Kołaczkowo-Grabowo Królewskie i Bieganowo-Sokolniki.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

16:11 12-12-2018