Nic o problemach, za to dużo o „pięknej Wrześni”

Wybory tuż! Unia Wrześnian chwali się i podkreśla zasługi pana Kałużnego na utworzonym profilu facebookowym.

Moim zdaniem 10:38 04-09-2018 57

Niektórzy z moich znajomych udostępniają treści tam zawarte. Nie mam zastrzeżeń, ale ciekawi mnie nieco, czy równie ochoczo ci sami znajomi będą lubić i udostępniać moje teksty? Jestem przecież w ewidentnej opozycji wobec naszego włodarza i wystartuję w tych wyborach z konkurencyjnego komitetu. Hmm!? 

Zapewne będzie ciekawie – na politycznej scenie od lat pojawia się coraz więcej „prawdziwych wrześnian”, przypisujących sobie różne zasługi, a nawet zawłaszczających miasto dla swoich celów. Rzeczony profil komitetu wyborczego UW „szału nie robi”. Ot, zwyczajna przedwyborcza propaganda. Nic na temat działek i prywatnych odcinków kanalizacji, za to dużo o „pięknej Wrześni” oraz obietnica budowy fontanny na rynku. Póki co, nic o problemach naszego miasta. 

A przecież komunikacyjnie dogorywamy i żeby temu zaradzić na gwałt potrzeba „prawdziwej” komunikacji miejskiej – nie pojedynczego autobusu – może paru nowych rond i pilnych remontów co najmniej kilku ulic. To, co robi się teraz, to zaledwie kosmetyka. Poczekajmy, festiwal obietnic trwa.

Jacek Pietrzyk

JaPi, wrześnianin

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

10:38 04-09-2018 57