Nekielski sztab WOŚP zbiera fanty. Koszulka Jana Bednarka będzie do zdobycia na licytacji

Później niż zazwyczaj, bo dokładnie 31 stycznia, odbędzie się 29. edycja finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Intensywne przygotowania trwają już w Nekli.

społeczeństwo 18:03 12-01-20216 2

W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną wydarzenie, które co roku do nekielskiej hali sportowej przyciągało setki mieszkańców gminy, musi przenieść się do internetu. Powstał specjalny profil facebookowy "Sztab WOŚP Nekla", na której publikowane są wszystkie bieżące informacje.

Wiadomo, że w tym roku licytacje będą odbywać się internetowo. Jednym z cennych przedmiotów do wylicytowania będzie koszulka Jana Bednarka z jego autografem z meczu Polska - Bośnia i Hercegowina. Koszulkę przekazał Tomasz Magdziarz, właściciel Fabryki Futbolu. W przeszłości był on zawodnikiem m.in. Lecha Poznań i Warty Poznań.

Koszulka reprezentanta Polski to okazja dla fanatyków futbolu

Przypomnijmy, że Bednarek występował on w Lechu Poznań w latach 2013-2017 (z przerwą na wypożyczenie do Górnika Łęczna w sezonie 2015-2016). Obecnie jest piłkarzem angielskiego Southampton, które w obecnym sezonie znajduje miejsce w czołówce Premier League. W reprezentacji Polski rozegrał do tej pory 27 meczów. Co ciekawe, Bednarek urodził się 12 kwietnia 1996 r. w pobliskiej Słupcy.

Dodajmy, że w ramach WOŚP można obecnie zakupić gminny kalendarz trójdzielny w kwocie 30 zł. Są one dostępne w siedzibie Nekielskiego Ośrodka Kultury. Uruchomiona została też internetowa skarbonka nekielskiego sztabu. Już dzisiaj można wesprzeć orkiestrę Jurka Owsiaka poprzez wpłacenie dowolnej kwoty (TUTAJ).

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrane pieniądze przeznaczy głównie na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

18:03 12-01-2021