Nekielscy strażacy mieli sporo pracy. Wyjeżdżali do różnych zdarzeń niemal codziennie

Strażacy z OSP Nekla w ostatnich dniach wyjeżdżali kilkukrotnie. Zdarzenia były bardzo różne.

na sygnale 23:21 09-08-20206 3

W sobotę 8 czerwca po godz. 20:00 strażacy zostali zadysponowani do pożaru balotu słomy w miejscowości Kokoszki. - Działania polegały na podaniu jednego prądu wody na palący się balot oraz przegarnięciu i przelaniu spalonej słomy - czytamy na profilu OSP Nekla. W akcji wzięli też udział ochotnicy z Targowej Górki.

Do pożaru doszło na polu w Kokoszkach (fot. OSP Nekla)

Dzień wcześniej po godz. 19:00 ochotnicy z Nekli przyjechali do Chwałszyc, aby zabezpieczyć lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej osobie. Zabezpieczyli i sprowadzili na ziemię śmigłowiec, który przyleciał z Bydgoszczy. Przy tej akcji obecni byli również strażacy z Targowej Górki i Wrześni.

W Chwałszycach lądował śmigłowiec LPR (fot. OSP Nekla)

Z kolei w środę 5 czerwca strażacy byli wzywani do dwóch interwencji w Stroszkach. Po godz. 16:00 zostali zadysponowani do usunięcia plamy błota, jednak ostatecznie nie podjęli żadnej interwencji. Do drugiej interwencji w tej miejscowości doszło tego samego dnia tuż przed godz. 21:00. - Tym razem działania strażaków polegały na neutralizacji plamy ropopochodnej po kolizji oraz odłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe - relacjonują strażacy z OSP Nekla.

Strażacy usuwają plamę z drogi w Stroszkach (fot. OSP Nekla)

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

23:21 09-08-2020