Fafoł i Abi znalazły już dom, ale wiele psów ze schroniska nadal czeka na opiekunów

Wolontariusze ze Stowarzyszenia Psi-jaciel cieszą się z każdej udanej adopcji. Ostatnio, mieli jednak szczególny powód do radości.

Pomagamy 17:40 02-02-20216 4

Dom znalazły dwa psy, dla których z pozoru nie było już szans. Fafoł spędził w schroniskowym boksie aż pięć lat. Abi to z kolei najstarsza rezydentka psiego przytuliska. Psy bardzo długo czekały na swojego człowieka.

Przygarnęła je pani Klaudia z okolic Swarzędza. Była zdecydowana, że chce właśnie tę parę.

- Byliśmy bardzo wzruszeni. Trzeba mieć w sobie dużo ciepła i empatii, żeby zdecydować się na adopcję tak wiekowych piesków - mówią schroniskowi wolontariusze.

Fafoł i Abi  już od dłuższego czasu były przygotowywane do wspólnego zamieszkania. W nowym domu czują się doskonale.

To tylko jedna z wielu budujących historii. 

W 2020 roku nowy dom znalazło aż 165 schroniskowych psów. To w dużej mierze zasługa wolontariuszy, którzy sprawnie organizują adopcje.

W psim przytulisku na dom czeka nadal kilkadziesiąt czworonogów, m.in. Hetman, który podobnie jak Abi ma już swoje lata.

Osoby, które nie mają warunków, żeby przyjąć go pod swój dach mogą zostać dla niego Wirtualnym Opiekunem.

– Szukamy wsparcia dla staruszka Hetmana, dla którego marzymy, by w jesieni życia zaznał ciepła i poczuł się maksymalnie zaopiekowany. Mamy na to pewien pomysł. Zbieramy środki na jego pobyt w zaprzyjaźnionym hotelu, w którym mógłby czekać na dom stały. Wiemy już z doświadczenia, że w dobrym hotelu starszy psiak schroniskowy nagle odzyskuje chęć życia, a jego samopoczucie znacznie się poprawia – piszą na facebookowym profilu Stowarzyszenia Psi-jaciel wolontariusze.

KIM JEST WIRTUALNY OPIEKUN?

To osoba, która nie może adoptować psa, ani wolontariacko wyprowadzać psów na spacer, a także brać czynnego udziału w życiu schroniska, ale chciałaby jakoś pomóc. WO wybiera, spośród psów rezydentów, zwykle jednego konkretnego psa, na którego wpłaca co miesiąc określoną kwotę. To wsparcie finansowe przekłada się realnie na potrzeby danego psa, lub w trudniejszym czasie może być przekierowane na innego podopiecznego, który wymaga nagłego wsparcia.

JAK ZOSTAĆ WIRTUALNYM OPIEKUNEM?

Wystarczy, że na maila info@psi-jaciel.pl prześlesz deklarację, że wstępujesz w społeczność Wirtualnych Opiekunów, wybierzesz konkretnego psa oraz kwotę wsparcia i co miesiąc dokonasz przelewu. Kwota ta może być dobrowolnie wybrana przez Ciebie.

Nr konta do wpłat: 46 1600 1462 1845 0970 2000 0001

Aby zapewnić Hetmanowi pobyt w hotelu przyda się wsparcie kilku Wirtualnych Opiekunów.

W sprawie adopcji, zarówno tych realnych, jak i wirtualnych, można kontaktować się ze Stowarzyszeniem Psi-jaciel na Facebooku lub telefonicznie (785 532 837).

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

17:40 02-02-2021