Najstarsza wrzesińska szkoła dostała na urodziny nowe skrzydło

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 ma już 115 lat. Tegoroczną rocznicę powstania, która przypadła 12 października połączono z oficjalnym otwarciem nowego skrzydła. 

oświata 16:35 12-10-20180 2

Dobudówka „jedynki” mieści w sobie 9 sal lekcyjnych. Szczególną uwagę zwracają dwie: gabinet fizyczno-chemiczny oraz sala odnowy sensorycznej.

Klasa, w której uczniowie będą się uczyć przedmiotów ścisłych wyposażona jest w sprzęt do eksperymentów. Znajduje się w niej m.in. dygestorium czyli przeszklona szafa z wyciągiem. Dzięki pancernym szybom można w niej przeprowadzać nawet małe wybuchy. Wszystko po to, by dzieci mogły zobaczyć jak działają prawa fizyki. 

Sala sensoryczna powstała z myślą o potrzebach niepełnosprawnych uczniów, których w  „jedynce" jest obecnie trzydziestu. Kolorowe sprzęty bardziej przypominają plac zabaw niż urządzenia rehabilitacyjne. 

Projekt rozbudowy szkoły obejmował także wyposażenie. Do dyspozycji uczniów już niebawem będą tablety i laptopy. W klasach znajdują się także nowoczesne tablice interaktywne. Obecne trwają ostatnie prace przy zakładaniu sieci teleinformatycznej, która połączy nowy i stary budynek. 

Lekcje w nowym budynku odbywają się od początku września. Z okazji otwarcia sale zostały udostępnione na jeden dzień zwiedzającym. 

- Odwiedziło nas wielu absolwentów. Niektórzy przyszli, aby pokazać swoją szkołę dzieciom i wnukom - mówił Zbigniew Dzierżyński, dyrektor SSP nr 1. 

Zwiedzaniu towarzyszyły wspomnienia, w których zabawne anegdotki przeplatały się z łezkami wzruszenia. 

Chętni mogli zapisać się na subskrypcje wznowienia monografii szkoły, które ukaże się za około dwa miesiące.

Więcej o wspomnieniach absolwentów i współczesnym obliczu szkoły napiszemy w „Wiadomościach Wrzesińskich”, które ukażą się 19 października.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

16:35 12-10-20180 2