„Naiwna miłość”. Zaskakująca piosenka nastolatki z Grabowa Królewskiego

17-letnia Martyna Duszka z gminy Kołaczkowo opublikowała zaskakująco dojrzały klip, którym zainteresowała się ogólnopolska rozgłośnia radiowa.

kultura 08:05 08-02-20203 3

Młodzi i zdolni mogą dzisiaj wszystko. Dowiodła tego Martyna Duszka, która wykorzystała nowe media i pomoc profesjonalistów, by wypuścić w świat swoją piosenkę. „Naiwna miłość”, jak wskazuje tytuł, opowiada o nieszczęśliwym związku. Piosenka jest w pewnym stopniu autobiograficzna, ale autorka nie dedykuje jej nikomu konkretnemu.

– Napisałam ten kawałek już jakiś czas temu i odłożyłam go do szuflady. Później odkopałam go i stwierdziłam, że może jednak coś z nim zrobię. I tak wyszło. Najpierw nagrałam dźwięk w studiu, a później nakręciłam teledysk. Wykorzystałam tu gotową muzykę na licencji, ale w przyszłości chciałabym tworzyć własne podkłady do moich tekstów. Planuję też nowe teledyski, niekoniecznie w wersji solowej – zapowiada Martyna, która występuje pod pseudonimem MaKi. 

Nastolatka, która wcześniej opublikowała już kilka coverów na Youtube, przyznaje, że decyzja o upublicznieniu własnego utworu nie przyszła jej łatwo.

– Bałam się reakcji osób z otoczenia. Liczę się z hejtem, bo on zawsze może się pojawić, ale próbuję uodpornić się na niego. Na szczęście moja rodzina i znajomi od razu polubili tę piosenkę. Koleżanki stwierdziły, że jest bardzo życiowa i emocjonalna, że przemawia do każdej dziewczyny, która ma za sobą nieszczęśliwy związek – opowiada mieszkanka Grabowa Królewskiego.

Piosenka została zauważona i pochwalona przez portal Eska.pl i być może zagości na falach tej rozgłośni. Wzrasta też licznik odsłon klipu na YouTube.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

08:05 08-02-2020