Nagrody rozdane, dzieci uradowane! Finał naszego konkursu plastycznego

Na konkurs „Wiosna w polu i ogrodzie” przyszło wiele prac, bo aż 60! Kilkuosobowe redakcyjne jury miało wielki problem z wybraniem tych najlepszych.

konkurs 14:28 06-04-2018 1

Dotarło do nas kilka prac starszych dzieci, ale najwięcej od 6- i 7-letnich oraz dwa duże i ciekawe dzieła 1,5- i 2-latków ze żłobka Akademia Smerfa we Wrześni. Oczywiście dzieci same nie wykonały tych prac – pomagały im opiekunki grupy, które twórczo podeszły do zadania i wykorzystały jako koronę drzewa kolorowe odbicia rączek maluchów. Grupie gratulujemy i przyznajemy wyróżnienie.

Kolejne wyróżnienia otrzymują: Oliwia Marcinowska z klasy V z Tłoczyzny i Mateusz Bukowski (lat 9) z Wrześni. Oboje w swoich pracach zastosowali ciekawą i efektowną technikę wyklejania plasteliną. 7-letnią Joannę Półrul z Wrześni wyróżniamy za odważne zastosowanie rzadko wykorzystywanej techniki farb akwarelowych, a 8-letnią Julię Pawłowską, również z Wrześni, za ciekawą wyklejankę. Szczególnie podobały nam się bociany, które miały głowy zrobione z plastikowych łyżeczek. Wyróżniliśmy także wesołą pracę 6-letniej Kornelii Kobielak z wrzesińskiego przedszkola Pszczółka Maja.

Tadam, tadam – teraz czas na podium! Trzecie miejsce przyznaliśmy 12-letniemu Łukaszowi Waszakowi z Marzenina, drugie miejsce należy do Liliany Łazinki (5,5 roku) z przedszkola Pszczółka Maja, a pierwsze do Martynki Szymańskiej (również 5,5-latki) z Pyzdr, którą widzimy na zdjęciu powyżej. Widać, że wszystkie najwyżej ocenione prace były wykonane samodzielnie przez dzieci, bardzo starannie skomponowane, kartki w całości były zakolorowane kredkami i co najważniejsze – były na temat, czyli opowiadały o wiośnie w polu i ogrodzie.

Prawie wszyscy nagrodzeni odebrali już swoje nagrody ufundowane przez firmy: Agro-Rami, Polsad, Bimex, Bemag i „Wiadomości Wrzesińskie”. Przez najbliższy tydzień będzie można obejrzeć wszystkie prace, które wpłynęły na nasz konkurs – są one podpisane i wywieszone na parterze redakcji przy ul. Kaliskiej 1D. Można je oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy redakcji i biura ogłoszeń, czyli od 8.00 do 16.00. Zapraszamy!

Wszystkim młodym twórcom gratulujemy i dziękujemy za ich ciekawe prace. Rysujcie i malujcie nadal! A już niebawem kolejny ciekawy konkurs…

Jolanta Śliwczyńska

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

14:28 06-04-2018 1