Nadwarciański szlak na tablicy informacyjnej przed kościołem

Przed kościołem w Miłosławiu w środę 23 maja ustawiono tablicę informującą o Nadwarciańskiej Drodze św. Jakuba.

społeczeństwo 20:32 23-05-20180 0

Przypomnijmy, że trasa oznaczona jest symbolem muszli i żółtymi strzałkami. Liczy ona 111 km i jest zaplanowana w taki sposób, aby łączyć miejsca związane z kultem św. Jakuba oraz inne ciekawe obiekty kulturalne i przyrodnicze.

Znaczna część trasy przebiega wzdłuż wcześniej wyznakowanych pieszych i rowerowych szlaków turystycznych. Wychodzi z Lądu nad Wartą, a dokładnie z klasztoru Salezjanów. W klasztorze znajduje się najstarszy w Polsce fresk św. Jakuba z XIV w. Szlak kończy się natomiast w miejscowości Lubiń (klasztor Benedyktynów).

Po drodze jest m.in. Wrąbczynek, Białobrzegi, Pyzdry, Tarnowa, Spławie, Nowa Wieś Podgórna, Chlebowo, Mikuszewo, Rudki, Franulka, Miłosław, Czeszewo, Orzechowo, Dębno, Wolica Kozia, Nowe Miasto nad Wartą, Komorze, Rogusko, Gogolewo, Książ Wlkp., Brzóstownia, Włościejewki, Błażejewo (kościół św. Jakuba), Ostrowieczno, Dolsk, Łagowo.

Trasa szlaku częściowo wiedzie wzdłuż lub w pobliżu rzeki Warta oraz obejmie tereny należące do dwóch parków krajobrazowych: Nadwarciańskiego i Żerkowsko-Czeszewskiego.

Fot. Zbigniew Janczak

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

20:32 23-05-20180 0