Nadchodzi czas młodych kobiet. Podsumowanie wspólnego projektu kołaczkowianek i grabowianek

Ponad dwudziestka uśmiechniętych i zadowolonych młodych kobiet z Kołaczkowa i Grabowa Królewskiego podsumowało w środę (7 czerwca) projekt „Czas kobiety”. To kolejny dowód, że najlepsze są oddolne inicjatywy.

społeczeństwo 06:46 07-06-20180 1

„Czas kobiety” to projekt realizowany dla młodych kobiet w wieku 25+  przez nieformalna grupę, która prowadziła działania we współpracy z Centrum PISOP w ramach środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Podsumowanie projektu odbyło się 7 czerwca w Kołaczkowie warsztatami kulinarnymi.

Koordynatorami projektu byli radni Małgorzata Jakubowska i Mariusz Gomulski.

- Celem tego projektu było wyciągnięcie młodych kobiet, matek z domu, aby zostawiły obowiązki domowe, dzieci , męża na godzinę lub dwie, żeby przyszły posiedziały w miłym towarzystwie, czegoś się nauczyły i dowiedziały. Mieliśmy zajęcia z rękodzieła, które prowadziła pani Basia Dymińska, z samoobrony Przemek Śmidowicz, i tańca pani Dagmara. Były także zajęcia z motywacji pod tytułem: „Jak znaleźć czas dla siebie?”, która prowadziła Ania Diler z Rozwijalni Kobiet – powiedziała nam Małgorzata Jakubowska.

Ankieta

Czy liczba inicjatyw dla młodych kobiet w gminie Kołaczkowo jest wystarczająca?

Tematyka zajęć została ustalona za pomocą ankiet i dostosowana do możliwości organizatorów. Wcześniej koordynatorzy projektu brali udział w warsztatach PISOP-u na temat pisania projektów. Częścią praktyczną była organizacja zajęć w wybranym temacie. Na ten cel otrzymali 1350 zł. Ostatecznie w kursach i szkoleniach wzięły udział panie z Kołaczkowa i Grabowa Królewskiego.

Ankieta

Czy Twoim zdaniem projekt "Czas kobiety" spełnił swoją rolę?

- Jestem mile zaskoczona, ponieważ przede mną roztacza się widok wspaniałych pyszności przygotowanych przez uczestniczki projektu, no cóż działania oceniam bardzo pozytywnie. Cieszę się, że założony plan udało się zrealizować – powiedziała nam Anna Wawrzyniak z PISOP-u.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

06:46 07-06-20180 1