Na Warcie pojawi się nowy prom. Jest też szansa na most, który połączy Dębno z Orzechowem

Na przeprawie w Dębnie pojawi się nowy prom, który będzie mógł kursować pomiędzy brzegami Warty nawet przy niskim stanie wody.

samorząd 21:11 17-07-2018 20

Obecny prom nie kursuje od kilku dni. Średzka spółka Lider Usługi Komunalno–Samorządowe zastąpi go nowym promem, który weźmie w leasing. Szacuje się, że będzie to koszt około 300 tysięcy złotych (plus koszty leasingu).

Starosta średzki Marcin Bednarz wyjaśnił nam, że takie działanie jest korzystniejsze od remontu dotychczasowego promu. Koszt tego zadania szacowany był na 200 tysięcy złotych.

– Nowy prom będzie mógł pływać przy niskim stanie Warty – podkreśla M. Bednarz, który zapowiada, że wydłuży się też czas funkcjonowania promu w Dębnie, bo pojawi się kolejna osoba do jego obsługi.

Dodajmy, że Rada Powiatu Średzkiego zwróciła się do rządu z apelem o wybudowanie mostu drogowego w Dębnie w ramach programu „Mosty dla regionów”. Wkrótce podobny apel wystosują do Warszawy radni Rady Miejskiej w Miłosławiu. Więcej na ten temat można przeczytać w aktualnym wydaniu „Wiadomości Wrzesińskich”. 

Ankieta

Czy uważasz, że budowa mostu w Dębnie jest dobrym pomysłem?

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

21:11 17-07-2018 20