Na piątek trzynastego polecamy spotkanie z żywym symbolem szczęścia

Piątek trzynastego uchodzi za pechowy dzień (to połączenie dwóch feralnych dat), ale na szczęście z pechem można walczyć. Podobno niezawodną metodą jest złapać się za guzik na widok kominiarza, ale czterolistna koniczynka też dobrze się spisuje. 

społeczeństwo 00:05 13-07-2018 5

Z tej okazji porozmawialiśmy z Karolem Głowackim pracującym na co dzień w Zakładzie Kominiarskim Florian. Jak wygląda życie żywego symbolu szczęścia? Czy kominiarz może być przesądny? I na czym polega plaga fałszywych kominiarzy? Tego dowiecie się z najnowszego numeru „Wiadomości Wrzesińskich”. A my porozmawiajmy o przesądach!

Karol Głowacki od dziecka wiedział, że zostanie kominiarzem

Przyznajcie, jak to u Was wygląda. A jeszcze lepiej – opowiedzcie w komentarzach o sytuacjach, kiedy los spłatał Wam figla (lub wręcz przeciwnie).

Ankieta

W który z poniższych przesądów wierzysz lub które praktykujesz?

Ankieta

Czy jesteś przesądny?

A może sami znacie jeszcze inne przesądy?

Przy okazji uznaliśmy, że warto przypomnieć materiał, w którym sprawdziliśmy, czy wrześnianie wiedzą, skąd pochodzi przesąd o łapaniu się za guzik na widok kominiarza.

O genezie tego przesądu rozmawialiśmy z naszym znajomym kominiarzem. Ale zanim udacie się do kiosku po nowy numer „WW”, wysłuchajcie jeszcze jednej archiwalnej rozmowy – tym razem o żywym symbolu pecha, czyli czarnym kocie.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski   1

Anna Tess Gołębiowska

00:05 13-07-2018 5