Na każdego kierowcę ktoś czeka. Zdejmijmy nogę z gazu i włączmy myślenie!

Miłość do motoryzacji niejedno ma imię. Polacy uwielbiają jazdę po ułańsku – z fantazją!

Moim zdaniem 10:00 09-08-20204 6

Nie generalizuję, ale przyznacie państwo, że na naszych drogach jest stanowczo zbyt szybko i czasem ciasno. Gutowo Wielkie, teren zabudowany, ograniczenie do 50 km/h. 34-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu. Kto zawinił, ustali z pewnością prokuratura. Jednak istotnym wydaje się, że teoretycznie przy takiej prędkości zdarzenie to nie powinno zakończyć się śmiercią.

Przeglądając „kronikę wypadków” na drogach naszego powiatu, można dostrzec sporą liczbę różnorodnych zdarzeń drogowych – w ciągu tylko kilkunastu tygodni. Pewnie część wynikła z kiepskiego stanu technicznego pojazdów, lecz często winę ponosi człowiek. Brawura, pośpiech i agresja – to niektóre przyczyny wielu nieszczęśliwych kolizji.

W okresie urlopowym takie refleksje są najbardziej potrzebne. Zdejmijmy nogę z gazu, włączmy myślenie i wracajmy szczęśliwie do naszych domów. Przecież na każdego ktoś czeka. „To, co się dzieje na drodze, to jest wykładnia naszej kultury społecznej” (J. Popiel). A moja miłość do motoryzacji ma 40 lat i tylko 27 koni mechanicznych pod maską...

Jacek Pietrzyk

wrześnianin

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

10:00 09-08-2020