Na czele pierwszej ligi WTPN bez zmian. Capri Lucca wygrywa pomimo znacznych problemów kadrowych

W pierwszej lidze WTPN meczem wieczoru był pojedynek Capri Lucca z Ignasiak Sport. Okazało się, że gracze Ignasiak Sport przegrali drugi pojedynek z rzędu. 

piłka nożna 16:35 14-01-20190 0

Dzięki zwycięstwu zawodnicy Capri Lucca zrównali się punktami z Ignasiak Sport. Swoje pojedynki pewnie wygrały drużyny przewodzące w tabeli. Liderem nadal pozostają Materiały Budowlane Andrzejewski mając dwa punkty przewagi nad Master Sport. W klasyfikacji strzelców I ligi z 14 trafieniami na koncie przewodzi Bartłomiej Figas (Master Sport). Na drugiej pozycji z 12 golami znajduje się Artur Giżewski (Materiały Budowlane Andrzejewski), który o jedno trafienie wyprzedza Jakuba Cierpiszewskiego (Capri Lucca).

Na drugim froncie futsalowych rozgrywek coraz więcej wskazuje na to, że walka o tytuł mistrzowski rozgrywać się będzie między dwoma drużynami. Przewodzący w tabeli Marzenin i drugi Intercars Września wypracowali sobie już znaczną przewagę nad lokującą się na trzeciej pozycji Motokoliniką. Za sporą niespodziankę ostatniej kolejki należy uznać porażkę wcześniej wspomnianej Motokliniki z Malibu, drużyną środka tabeli. W drugiej lidze najlepszym strzelcem w tej chwili jest Przemysław Kuzak (14 bramek, Letniaprzygoda.eu). Za nim plasuje się Jarosław Jabłoński (12 bramek, Techpak) i Radosław Trybuła (12 bramek, Marzenin).

I liga, kolejka VIII

Ignasiak Sport – Capri Lucca 2:5 (0:2)

Biorąc pod uwagę to, że Capri Lucca przystąpiło do tego pojedynku w siódemkę, bez kilku podstawowych graczy, jego wynik należy uznać za sporą niespodziankę. Od początku meczu zawodnicy Capri Lucca skupili się na grze w obronie i czyhaniu na przechwyt piłki pozwalający wyprowadzić kontrę. Do przerwy okazało się, że zawodnicy Ignasiak Sport są bardzo nieskuteczni, a dwie szybkie kontry Capri Lucca przyniosły gole zdobyte przez Dawida Maćkowiaka i Jakuba Cierpiszewskiego.

Po przerwie obraz gry zasadniczo nie uległ zmianie. Po dwóch kolejnych golach zdobytych przez Cierpiszewskiego Capri Lucca wyszło na prowadzenie 4:0. Na 6. min przed końcem spotkania, po golach Mateusza Bigosińskiego i Krzysztofa Pawłowskiego, Ignasiak Sport doprowadził do stanu 2:4. Gracze Capri Lucca znaleźli się w sporych opałach. Bramka zdobyta przez Cierpiszewskiego w samej końcówce wyjaśniła jednak wszystko.

Izo-Expert – Master Sport 3:5

Materiały Budowlane Andrzejewski – BOB Invest 7:2

II liga, kolejka X

Motoklinika – Mlibu 0:2

Intercars Września – Letniaprzygoda.eu 7:3

APP – Marzenin 0:7

DHL Września – Techpak 0:9

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

16:35 14-01-2019