Na bezpieczne przejście przy marketach w Pyzdrach przyjdzie poczekać

Pod koniec 2018 roku po obu stronach ulicy Wrzesińskiej w Pyzdrach otwarto sklepy - Dino i POLOmarket. Dziś, aby bezpiecznie przejść z jednego do drugiego, trzeba skorzystać z oddalonych o około 50 metrów przejść dla pieszych.

aktualności 17:24 27-09-20201 1

Wielu klientów skraca sobie drogę przechodząc w miejscu do tego niedozwolonym, na ruchliwej drodze wojewódzkiej nr 442. Ze względu na ograniczenia w przepisach co do ilości przejść na drogach krajowych i wojewódzkich sprawa wymagała uzgodnień z Rejonem Dróg Wojewódzkich w Koninie. O drugie przejście i to na tej samej ulicy od lat wnioskują także właściciele ogródków działkowych. W marcu gmina złożyła wniosek o budowę przejść do RDW w Koninie. Jednak przejścia dla pieszych i tak nie powstaną w najbliższym czasie.

- Ulica Wrzesińska zostanie kompleksowo przebudowana, m.in. na całej długości ma być równa szerokość jezdni, nowa kanalizacja deszczowa oraz chodniki. Przy okazji projektowania mają zostać wytyczone nowe przejścia dla pieszych w pobliżu marketów i ogródków działkowych. Prace projektowe mają zakończyć do końca tego roku - mówi Marek Jaśkowiak, kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich w Koninie.

Zrealizowanie inwestycji będzie zależało od środków finansowych. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, raczej nie nastąpi to w 2021 r.

Ankieta

Czy przejście dla pieszych w pobliżu marketów powinno powstać jak najszybciej?

Ankieta

Czy zdarzało się Wam przechodzić przez ulicę w niedozwolonym miejscu?

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

17:24 27-09-2020