Myśliwski jubileusz pod patronatem św. Huberta

Koło Łowieckie nr 67 „Bażant” we Wrześni świętowało 65-lecie istnienia. Uroczystość odbyła się 3 listopada, w dniu św. Huberta, patrona myśliwych.

społeczeństwo 21:10 03-11-20180 12

Jubileusz rozpoczęła msza hubertusowa w farze, którą odprawili ks. Kazimierz Kuczma, duszpasterz myśliwych oraz ks. Mieczysław Kozłowski, proboszcz parafii farnej. Nabożeństwo uświetnił zespół reprezentacyjny Polskiego Związku Łowieckiego. 

Po mszy muzycy dali krótki koncert. Zabrzmiały utwory nawiązujące do setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Klimat udzielił się wszystkim zebranym, którzy wraz z solistą - Andrzejem Ogórkiewiczem zaśpiewali „My pierwsza brygada” oraz „O mój rozmarynie”.

W mszy i koncercie uczestniczyli myślowi z „Bażanta” oraz zaprzyjaźnionych kół łowieckich. 

Dalsza część uroczystości odbyła się w restauracji „Czardasz”. Były upominki i gratulacje dla jubilatów oraz wyróżnienia. Brązowe odznaki PZŁ otrzymali Zdzisław Bazylczuk i Tadeusz Machajewski, wieloletni członkowie „Bażanta”.

- Myślistwo to dla nas przed wszystkim pasja przechodząca z pokolenia na pokolenia - mówił Marian Zaborowicz, prezes koła, który podkreślał, że koła łowieckie zajmują się nie tylko polowaniem, ale też reintrodukcją. Oznacza to przywracanie gatunków wytępionych na miejsca ich dawnego bytowania.

W tym celu myśliwi z koła nr 67 rocznie wypuszczają na swoim terenie około sto bażantów. 

 

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

21:10 03-11-2018