Muzyczne Poddasze po wakacyjnej przerwie. Janusz Strzelczyk debiutuje w Radio WW

Po wakacyjnej przerwie ożyło Muzyczne Poddasze w pałacu Reymonta w Kołaczkowie. 5 października odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli sympatycy retro sprzętu i dobrej muzyki z Kołaczkowa, Pyzdr i Wrześni.

kultura 14:39 06-10-2018 2

Muzyczne Poddasze to projekt Janusza Strzelczyka, który w Gminnym Ośrodku Kultury w Kołaczkowie stworzył wystawę poświęconą starej polskiej elektronice spod znaku Unitry (w tym także Tonsilu). To nie tylko minimuzeum, ale także miejsce spotkań ludzi, którzy lubią polską elektronikę, analogowe brzmienia, po prostu muzykę. Może tutaj przyjść każdy i zaproponować do odsłuchu swoją ulubioną kasetę, płytę, cd, lub po prostu porozmawiać o tym co dzieje się w świecie muzyki i kultury.

5 października odbyło się spotkanie poświęcone polskiej muzyce rockowej. Rozpoczęła je płyta Maanamu, a pretekstem była śmierć nieodżałowanej Kory Jackowskiej. Dyskusja zeszła także na inne tematy m.in.: dotyczące filmu „Kler”, ale także talentom kompozytorskim Grzegorza Stróżniaka z zespołu Lombard etc.

Spotkania z założenia odbywają się w każdy piątek, ale warto się upewnić na profilu facebookowym Muzycznego Poddasza w Kołaczkowie.

Już 9 października o godz. 18.00 Janusz Strzelczyk zadebiutuje na antenie Radia WW w swojej autorskiej audycji: „Muzoteka 80”. Zapraszamy do słuchania!

Podcast programu pojawi się także na Wrzesnia.info.pl. Można będzie go odnaleźć w zakładce WW Radio.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

14:39 06-10-2018 2