Muzeum regionalne zaprasza na wykład dr Michała Brzostowicza

12 grudnia o godz. 16.00 w sali klasztornej muzeum odbędzie się wykład dr Michała Brzostowicza z Muzeum Archeologicznego w Poznaniu na temat „Związki Piastów z Pyzdrami w świetle badań archeologicznych".

kultura 19:29 07-12-20190 0

Dr Michał Brzostowicz obecnie pełni funkcję zastępcy dyrektora Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. W 1985 r . ukończył archeologię na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W kolejnych latach uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w Instytucie Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz ukończył studia podyplomowe Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu na kierunku Menedżer Kultury.

Obecnie zajmuje się problematyką archeologii wczesnego średniowiecza oraz popularyzacją nauki. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularno-naukowych, prowadził badania terenowe (wykopaliskowe, powierzchniowe i nadzory archeologiczne) w Wielkopolsce i na Pomorzu, jest również pomysłodawcą i współorganizatorem festiwali kultury słowiańskiej i cysterskiej w Lądzie nad Wartą.

Fot. Archiwum Muzeum 

Thumb grobelny 1

Sławomir Grobelny

19:29 07-12-2019