Murek nie przeszkodził. Wrześnianie z kompletem punktów

W sobotni wieczór przy pełnych trybunach siatkarze APP Krispol zanotowali szóste zwycięstwo w siódmym pojedynku. Tym razem ograli akademików z Częstochowy, zespół o wielkiej historii.

siatkówka 20:42 03-11-2018 4

AZS nie leżał pomarańczowym. Do sobotniego wieczoru wszystkie cztery pojedynki zakończyły się porażkami wrześnian, a w trzech ostatnich nie zdobyliśmy nawet seta. Inna sprawa, że oba zespołu w porównaniu do ubiegłego sezonu to zupełnie inne ekipy.

Pełne trybuny to nowość w tegorocznym sezonie

Hala przy Słowackiego wypełniła się kibicami po brzegi. Jeszcze w żadnym meczu tego sezonu nie przyszło tylu fanów siatki. Magnesem był Dawid Murek, ikona polskiej siatkówki, który od września gra w barwach AZS-u.

Dawid Murek nie schodzi z boiska mimo 41 lat

W pierwszym secie gra długo toczyła się punkt za punkt. Dopiero blok Tomasza Narowskiego i punktowa zagrywka Mateusza Zawalskiego dały nam trzy oczka przewagi (20:17). Seta wbiciem gwoździa z krótkiej zakończył Narowski.

Turecki szkoleniowiec AZS-u Sinam Cen Tanik imponował spokojem

W drugiej partii długo wydawało się, że pomarańczowi pójdą za ciosem. Prowadzili 8:3 i 16:11. Sygnał do odrabiania strat dał Murek, który jedną ręką złapał kiwkę Damiana Wierzbickiego. Gorsze przyjęcie i kłopoty ze skoczeniem ataków, przełożyły się na porażkę.

Marian Kardas siedzący, to wręcz ewenement

Trzecia odsłona była najbardziej zacięta. Gdyby nie dwie serie zagrywek Wierzbickiego, goście uciekliby nam bardzo szybko. Decydujący dla wyniku w tym secie był sytuacyjny atak Piotra Lipińskiego na 23:22. Ostatnią piłkę rywale wyrzucili w aut i do czwartej partii przystępowaliśmy z dużym komfortem.

Mateusz Jóźwik obija blok częstochowian

Do jej połowy gra była wyrównana. Na 13:11 wyprowadził nas kolejnym blokiem Narowski, 17:13 wyświetliło się na tablicy po zagrywce Mateusza Jóźwika. Takiej przewagi nie pozwoliliśmy sobie odebrać.

Tytuł MVP całkowicie zasłużenie przypadł Wierzbickiemu.

W piątkowym wydaniu „WW” pokusimy się o indywidualne oceny naszych zawodników. Tam też sporo statystyk oraz opinii o meczu i całej lidze.

I liga: APP Krispol – AZS Częstochowa 3:1 (20, -21, 23, 20)

I set: 4:2, 8:6, 12:11, 15:16, 20:17, 25:20

II set: 4:1, 8:3, 12:8, 16:11, 18:20, 21:25

III set: 3:4, 8:7, 11:12, 16:15, 19:20, 25:23

IV set: 4:3, 7:8, 12:11, 16:13, 20:16, 25:20

APP Krispol: Lipiński (2 pkt), Wierzbicki (17), Narowski (10), Zawalski (6), Frankowski (12), Jóźwik (15) i Kuś (libero) oraz Lorenc, Troczyński, Kaźmierczak (2)

20:42 03-11-2018 4