Mural na ścianie hali sportowej? Powstanie, jeżeli będzie dotacja

W przyszłym miesiącu na nekielskiej hali może powstać mural. Warunkiem jest pozyskanie dotacji z Urzędu Marszałkowskiego.

aktualności 15:10 24-09-2018 5

Propozycja została opublikowana na facebookowym profilu burmistrza Karola Balickiego. Mural miałby upamiętnić dwie tegoroczne rocznice: 100-lecia odzyskania niepodległości i wybuchu powstania wielkopolskiego.

Jest to projekt, który złożyliśmy do Urzędu Marszałkowskiego w celu otrzymania na ten cel kwoty dofinansowania 10 tys. zł. Ostateczny projekt będzie uwzględniał uwagi zgłoszone na moim facebooku jak i ewentualne sugestie z UMWW - informuje włodarz Nekli.

Decyzję o wyborze projektów do dofinansowania podejmie Zarząd Województwa Wielkopolskiego do końca września. 

Ankieta

Czy podoba się Tobie propozycja muralu?

Wśród komentarzy dominowały pozytywne opinie. Nasz redakcyjny kolega, Filip Biernat, zaproponował jednak inny kształt muralu, na którym mógłby pojawić się m.in. Zdzisław Beutler - dowódca kompanii nekielskiej podczas powstania wielkopolskiego.

Warto wspomnieć, że w 2015 roku kilku powstańców wielkopolskich z kompanii nekielskiej zostało upamiętnionych na tabliczkach ulic nowo budowanego osiedla mieszkaniowego. Upamiętnieni zostali: Jan Nowak, Kazimierz Grudzielski, Walerian Piotrowski, Feliks Walkowiak i Stanisław Hadada. Więcej informacji o powstańcach można przeczytać TUTAJ.

Ankieta

Czy na muralu powinni pojawić się powstańcy z kompanii nekielskiej?

Historię kompanii nekielskiej spisał Michał Pawełczyk. Ostatnie wydanie publikacji miało miejsce w 2016 roku. Książka jest także dostępna TUTAJ w wersji elektronicznej.

Thumb jagie%c5%82a

Radosław Jagieła

15:10 24-09-2018 5