Mural, kamienny klomb, nowe centrum? Co cesarz da ludowi w następnym roku?

Jesienny nastrój zaczyna dominować w przyrodzie. Gniazda skowronków pozostają już puste. Nostalgia coraz częściej przesłania nasz punkt widzenia.

Moim zdaniem 08:15 04-10-202027 23

Czy warto czegoś żałować? Przecież następny rok już niebawem. Może następny mural pojawi się w mieście albo nowy kamienny klomb stanie przed jakimś znanym (starym) budynkiem? Być może nawet nowy budynek powstanie albo jakieś Centrum!

Jest tyle możliwości, a nowe sympatie i piękny wizerunkowo PR zapewne na nowo rozgrzeją umysły mieszkańców. Czy ocena pracy i wysiłku naszych wodzów będzie właściwa? A potem znów nowa sesja budżetowa i kiedy zacznie brakować w kasie, radni – nie ponosząc żadnej odpowiedzialności – zapożyczą się na kilka baniek. Mówią, że wszystkim się to opłaci!

Czy rzeczywiście „król jest nagi”? Dopóki szczęście dopisuje i grono oddanych towarzyszy stoi w szeregu, dopóty cesarz buńczucznie dzierży buławę. Wykreowana rzeczywistość jednak nie zawsze jest taka, jaką się jawi – i niektórzy nadal tego nie widzą!

Prowincja chyba na zawsze pozostanie zaściankiem wielkiego świata, choć – tak naprawdę – ten niewiele się od niej różni...

Jacek Pietrzyk

wrześnianin

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

08:15 04-10-2020