Monodram „Jest jak jest” w WOK-u. Amazonki zapraszają do szczerej rozmowy o chorobie nowotworowej

Wrzesińskie amazonki zapraszają osoby zarówno zdrowe, jak i chore onkologicznie oraz ich rodziny na monodram „Jest jak jest”.

zdrowie 11:30 08-05-2018 0

Spektakl odbędzie się 14 maja o 18.00 we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Na scenie zobaczymy Agnieszkę Różańską, aktorkę poznańskiego teatru Scena na Piętrze (na zdjęciu, fot. teatrnowy.pl).

Sztuka powstała na podstawie książki „Dwie kobiety, jedna nadzieja” Maliny Stahre-Godyckiej, która jest zapisem ostatnich trzech lat życia kobiety zmagającej się z nowotworem. Historia opisana w książce jest autentyczna, powstała na kanwie przeżyć przyjaciółki autorki.

To spektakl o zawierzeniu. Trudny, ale pięknie i subtelnie opowiedziany – czytamy z zapowiedzi.

– Wierzymy, że przyczynimy się do zwiększenia zgłaszalności kobiet na badania. W Polsce trwa kampania edukacyjna skierowana do kobiet zmagających się z zaawansowanym rakiem piersi, pod hasłem „Jest jak jest. Mam wybór”. Naszym celem jest uświadomienie jak najszerszej rzeszy pacjentek, że mają możliwość wyboru metod leczenia – informuje Urszula Popek, prezes stowarzyszenia Wrzesiński Klub Amazonki. – Pierwsza część hasła kampanii „Jest jak jest” ma podkreślać, jak ważne jest uświadomienie sobie, że zaawansowany rak to nie koniec, ale etap w życiu, które trwa dalej. Rak to choroba przewlekła, z którą mamy prawo żyć godnie. Ponieważ życie z rakiem jest codziennością dla tysięcy kobiet w Polsce, amazonki chcą uczyć Polki: jak mówić o chorobie, która nie powinna być tematem tabu oraz jak rozmawiać z najbliższymi na najtrudniejsze tematy związane z leczeniem – podkreśla Urszula Popek.

Spektaklowi towarzyszyć będzie wykład profilaktyczny. Na zakończenie wieczoru amazonki zapraszają wszystkich na rozmowę oraz poczęstunek.

Wejściówki na spektakl można odbierać w WOK-u lub w starostwie powiatowym.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

11:30 08-05-2018 0