Mocne uderzenie w Jarocinie. Wystąpią Johnny Rotten i Pussy Riot

3 dni, 4 sceny, 40 koncertów i Johnny Rotten w roli głównej. Wszystko wskazuje, że Jarocin Festiwal 2018 będzie prawdziwą muzyczną petardą.

kultura 22:23 11-07-2018 1

Oficjalnie festiwal w Jarocinie rozpoczyna się w piątek 13 lipca. Jednak już dziś odbędzie się specjalny koncert otwarcia, podczas którego wystąpi jazzman Jan Garbarek.

Tegoroczną festiwalową gwiazdą będzie legendarny wokalista Sex Pistols, który wystąpi ze swoją grupą Public Image Limited. 

Specjalnie na przyjazd ikony punk rocka miasto zostanie udekorowane grafikami i cytatami Rottena. W sobotę o 18.30 w kinie Echo Otwarte odbędzie się spotkanie z muzykiem. Koncert PIL w niedzielę o 23.00.

Drugim bohaterem festiwalu będzie Robert Brylewski, zmarły w czerwcu tego roku współtwórca znanych kapel: Brygady Kryzys, Izraela czy Armii. W niedzielę wieczorem odbędzie się koncert poświęcony pamięci Brylewskiego. Przy jarocińskim Spichlerzu Polskiego Rocka zostanie też odsłonięty mural z jego wizerunkiem autorstwa Wilhelma Sasnala. 

Mocnym uderzeniem będzie zapewne sobotni występ rosyjskiej, feministycznej grupy Pussy Riot (sobota, 24.00). 

W programie są też liczne koncerty polskich gwiazd. Wystąpią m.in. Nosowska, Świetliki, Coma, The Dumplings, Lech Janerka, Pablopavo, raper Quebonafide.

Szczegółowe informacje o programie i wykonawcach: TUTAJ.

Thumb go dziewicz2

Joanna Goździewicz

22:23 11-07-2018 1