Mocne przesłanie dla władzy

We wrzesińskim ratuszu odbyło się spotkanie mieszkańców protestujących przeciwko budowie gigantycznej przemysłowej fermy brojlerów oraz wiceburmistrza Nowaka.

Moim zdaniem 12:15 07-02-20200 0

Spotkanie miało charakter demonstracji – mieszkańcy chcieli pokazać, że są zdesperowani i że podejmą różne działania, aby uniemożliwić budowę fermy brojlerów, która ma stanąć 241 metrów od domów. Czysta Nekla jest w postępowaniu administracyjnym w tej sprawie na prośbę mieszkańców – dlatego byliśmy z nimi i dlatego złożyliśmy odwołanie od wydanej przez burmistrza decyzji środowiskowej korzystnej dla inwestora.

Na spotkanie zorganizowane z inicjatywy mieszkańców przyjechało około 50 osób. To dużo, zważywszy że odbyło się o godz. 10.00 rano. Defensywne nastawienie samorządu było czytelne: w przygotowanej prezentacji, która wystarczyłaby na to, by mówić przez co najmniej dwie godziny i wszystkich zmęczyć słuchaniem, burmistrz nawet nie zapytał, czego mieszkańcy oczekują.

Na szczęście mieszkańcy przejęli pałeczkę. Przesłanie mieszkańców do władz chyba dotarło, bo pod drzwi sali sesyjnej została „przypadkiem” poproszona straż miejska.

Hanna Mamzer

socjolog, prezes stowarzyszenia Czysta Nekla

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:15 07-02-2020