Mobilizacja Lewicy na finiszu kampanii. Tadeusz Tomaszewski otwiera biuro poselskie

Na finiszu kampanii prezydenckiej Tadeusz Tomaszewski (SLD) otwarł swoje biuro poselskie we Wrześni. Podczas poniedziałkowej konferencji jednoznacznie poprał Roberta Biedronia – kandydata Lewicy.

aktualności 19:08 22-06-202010 0

Biuro poselskie będzie funkcjonowało w Domu Nauczyciela ZNP przy ul. 3 Maja.

– Będzie prowadzone przez wolontariuszy – pana Leszka Stawickiego i panią Agnieszkę Frąckowiak. Ale będzie to również przytulne miejsce dla młodych ludzi, którzy chcą prowadzić swoją działalność. Tutaj będą odbywały się systematycznie dyżury poselskie, chcemy także, aby mieszkańcy mogli skorzystać tutaj z pomocy prawnej. Biuro będzie otwarte w każdy wtorek od 16.00 do 18.00 – mówi Tadeusz Tomaszewski.

Sondaże dla Roberta Biedronia, kandydata Lewicy są bezlitosne. Poparcie oscyluje w granicach 4 proc. i zamyka stawkę tzw. liczących się kandydatów.

– Mobilizujemy się, wykorzystujemy każdy dzień, szczególne podziękowania dla wolontariuszy, dla mieszkańców którzy użyczają swoje posesje żebyśmy mogli umieścić banery, dla młodych ludzi, którzy są zaangażowani w tę kampanię wyborczą. Ale kampanię prowadzi przede wszystkim sam kandydat, liczymy na dobry wynik, chociaż wiadomo, że kampania była prowadzona z dwoma przystankami. Przed pierwszym przystankiem w marcu – Robert miał 18 proc. w Wielkopolsce. Teraz wiemy, że jest gorzej, bo jest spłaszczenie po pojawieniu się nowego kandydata – Rafała Trzaskowskiego z Platformy Obywatelskiej. To będzie swojego rodzaju policzenie się sympatyków Lewicy, to jest bardzo ważne, dlatego walczymy do końca o każdy głos – powiedział nam Tadeusz Tomaszewski.

Tym razem doświadczeni działacze Lewicy pokazali się w otoczeniu młodzieży z Przedwiośnia.

Thumb ww biernat

Filip Biernat

19:08 22-06-2020