Młodzież z ZSP już wie, jak otworzyć własną firmę

Dzień Przedsiębiorczości w Zespole Szkół Politechnicznych to „święto ruchome”. Tym razem przypadł w Prima Aprilis, poprzednio – w Pierwszy Dzień Wiosny. Nie zmieniło się natomiast zaangażowanie gości ani zainteresowanie młodzieży.

oświata 23:42 01-04-20191 4
– Myślę, że to jest super inicjatywa dla osób, które właśnie wychodzą ze szkoły, bo mogą zapoznać się z tym, jak wygląda proces zakładania firmy i od strony podatkowej, i ubezpieczeń, i prawnej. Młodszym rocznikom jak najbardziej polecam wzięcie udziału w tym wydarzeniu za rok! – oznajmiła Natalia Kubiaczyk z IV klasy technikum ekonomicznego. – Poznaliśmy procedurę składania wniosku CEIDG, to jest najważniejsze, ważna była też kwestia ubezpieczeń społecznych. Myślę, że to jest najbardziej przerażające, kwestia wszystkich tych opłat, więc to było najciekawsze.
– Najbardziej potrzebna wydaje mi się kwestia wypełnienia dokumentu CEIDG, no i oczywiście wzmianka o sposobach opodatkowania własnej działalności, bo może być to nieoczywisty wybór dla wielu osób – dodał Mateusz Chmielewski z IV klasy technikum informatycznego. – Oferty banków też są dosyć przydatną wiadomością, no bo trzeba będzie zgłosić się do jakiegoś banku, więc warto wiedzieć, jakie usługi będzie świadczył i musimy zdecydować się na bank, który zaoferuje nam najlepszą ofertę. 

II edycja Dnia Przedsiębiorczości w ZSP odbyła się pod hasłem „zakładam własną firmę”. Młodzież miała okazję wysłuchać przedstawicieli Urzędu Miasta i Gminy we Wrześni, Urzędu Skarbowego we Wrześni, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych we Wrześni, Powiatowego Urzędu Pracy we Wrześni, Santander Banku S.A. we Wrześni i biura rachunkowego oraz radczyni prawnej. 

Spotkanie otworzył dyrektor Bogdan Nowak; obok Agata Gadzińska z UMiG we Wrześni 
Agata Gadzińska z zainteresowaniem śledziła pozostałe prelekcje

Magdalena Korbowicz i Magdalena Przybylska z Urzędu Skarbowego we Wrześni
Marcin Kawa z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych we Wrześni
Agnieszka Pol i Anna Kołodziejczak, nauczycielki przedmiotów ekonomicznych w ZSP
Agnieszka Pol dziękuje za wizytę radczyni prawnej Halinie Woźniak-Hendrysiak
Santander Bank S.A. we Wrześni reprezentowali Marzena Sereda i Mateusz Namysłowski
Marcin Podsadny opowiadał o współpracy z biurem rachunkowym
Agnieszka Pęczak skupiła się na kwestiach dofinansowania do otworzenia działalności gospodarczej oraz wsparcia dla bezrobotnych

Po wszystkich prezentacjach młodzież mogła sprawdzić swoją wiedzę za pomocą quizu. Trzy najlepsze osoby otrzymały nagrody rzeczowe. 

Organizatorką Dnia Przedsiębiorczości była Agnieszka Pol, nauczycielka przedmiotów ekonomicznych w ZSP.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

23:42 01-04-2019