Młodzież z głodem pomagania. Akcja ZSTiO „Razem ze Szpitalem”

Społeczność Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących chce wspierać medyków w ciężkich czasach, a nauczycielki opiekujące się Kołem Wolontariatu pilnują, by bezpieczeństwo młodych wolontariuszy nie zostało narażone.

aktualności 09:02 07-04-20202 0
– Trzy akcje zaplanowane przez nasze Koło Wolontariatu się nie odbyły, więc w nas wszystkich był ogromny głód pomagania – opowiada Urszula Wierzbowska, nauczycielka ZSTiO. – Inicjatorką akcji „Razem ze Szpitalem” była wicedyrektorka Aneta Murawiecka. Wiedziała, że młodzież chce działać, stąd pomysł zaproponowania im czegoś bezpiecznego. Ustaliłyśmy, że nie ma innej możliwości niż zbiórka pieniędzy. Chcemy pokazać, jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu medycy i jak ważne jest zadbanie o ich zdrowie, ale zależało nam też na tym, by nie angażować młodzieży do bezpośrednich działań, które narażałyby ich bezpieczeństwo. Zależało nam na wskazaniu drogi, dzięki której uczniowie i uczennice będą mogli dać wyraz swojej empatii.

Akcja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy trwał od 1 do 6 kwietnia, a drugi rozpoczął się 6 kwietnia i potrwa do 10 kwietnia.

– Jeśli będzie istniała taka potrzeba, będziemy kontynuować akcję też po świętach wielkanocnych. Po ustaleniu z naczelną pielęgniarką Szpitala Powiatowego we Wrześni postanowiliśmy, że zebrane środki przeznaczymy na zakup maseczek FFP2, jednorazowych fartuchów ochronnych, kombinezonów jednorazowego użytku, czepków jednorazowego użytku oraz rękawic.

Do 6 kwietnia udało się zebrać 1080 zł, za co zakupiono 88 masek FFP2.

Środki można przelać na numer konta Rady Rodziców ZSTiO: 75 1320 1830 3211 2328 2000 0001, koniecznie z tytułem „Razem ze Szpitalem”.

– Każda pomoc, nawet najmniejsza, jest w obecnym, trudnym czasie wielkim darem dobroci – informują organizatorzy akcji.

Szkolne Koło Wolontariatu w ZSTiO koordynują Urszula Wierzbowska i Bożena Dopierała, a wspierają je Elżbieta Tarczewska, Elżbieta Kokocińska, Dorota Nawrocka oraz Aneta Murawiecka. Współorganizatorem akcji „Razem ze Szpitalem” jest Rada Rodziców, której przewodniczącym jest Piotr Bacharewicz.

***

Przypominamy, że cały czas trwają różne akcje pomocowe dla szpitala:

* zbiórka rzeczowa zorganizowana przez Szpital Powiatowy we Wrześni (potrzebne są rękawice jednorazowe i diagnostyczne, maski FFP1, FFP2, FFP3, maseczki chirurgiczne, fartuchy chirurgiczne wodoodporne, fartuchy ochronne flizelinowe, kombinezony ochronne, przyłbice, gogle, ręczniki papierowe dla personelu oraz woda i soki dla pacjentów)

* zbiórka stowarzyszenia Projekt Września

* zbiórka kibiców Lecha Poznań i stowarzyszenia Aktywny Fyrtel

* akcja drukowania przyłbic na drukarkach 3D przez Stowarzyszenie Freelab

* akcja szycia maseczek koordynowana przez Joannę Dams (kontakt: pindrasia@onet.eu)

* darmowa publikacja pomocowych ogłoszeń drobnych na łamach „WW”

***

OGŁOSZENIA DROBNE do GAZETY (ukażą się w piątek) lub na PORTAL (ukażą się natychmiast) nadasz tutaj.

***

Czytaj „Wiadomości Wrzesińskie” bez wychodzenia z domu! Przypominamy, że nasz tygodnik istnieje też w postaci cyfrowej, więc możecie zapoznać się z najnowszymi informacjami z powiatu wrzesińskiego nawet przebywając w kwarantannie.Cyfrowe wydanie numeru „Wiadomości Wrzesińskich” z 3 kwietnia kupicie tutaj.

Thumb anna tess go%c5%82embiowska fot idzikowski 1

Anna Tess Gołębiowska

09:02 07-04-2020