Młoda wrocławianka zwyciężczynią konkursu poetyckiego im. Michała Witolda Gajdy

Osiemnastoletnia Natalia Piecyk z Wrocławia wygrała pierwszą edycję konkursu, któremu patronuje przedwcześnie zmarły wybitny wrzesiński poeta i nauczyciel.

kultura 12:13 08-02-20190 1

Konkurs został ogłoszony w połowie roku 2018. Jego organizatorami są przyjaciele i współpracownicy śp. M. Gajdy z wrzesińskiego Stowarzyszenia Twórców Lokalnych EKA oraz kaliskiego Stowarzyszenia Promocji Sztuki „Łyżka Mleka”.

Na konkurs wpłynęło sporo prac z całej Polski, jury nie miało więc łatwego zadania. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Natalia Piecyk z Wrocławia, drugie – Damian Błaszka z Wrześni, a trzecie – Urszula Kownacka z Krakowa. Wyróżnienia otrzymali: Piotr Nawrocki z Kalisza, Julia Wolf z Wrocławia, Agnieszka Listwan z Kątów Wrocławskich i Maria Chudzińska z Wrześni.

Wręczenie nagród odbyło się w czwartek 7 lutego w kawiarni Cafe Balu we Wrześni. Obecni byli organizatorzy, laureaci wraz z rodzinami oraz wdowa po śp. Michale Gajdzie. Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy, książki oraz nagrody rzeczowe. Nagrodą główną był wysokiej klasy czytnik e-booków. Zwieńczeniem wieczoru były autorskie odczyty wierszy oraz wykład na temat życia i twórczości poety Adama Asnyka.

Więcej o konkursie, jego zwyciężczyni i kolejnej edycji będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu „WW”.

Thumb tem podsumowanie dai

Damian Idzikowski

12:13 08-02-2019