MKS pobił wicelidera z Gniezna. Od emocji kipiało do ostatnich sekund

We wtorkowy wieczór wrzesińscy koszykarze pokazali lwi pazur. Przez cały mecz prowadzili z teoretycznie mocniejszym Sklepem Polskim Gniezno.

koszykówka 13:48 12-12-20180 0

Początek pojedynku był niesamowity. Przez pełne cztery minuty żadnej z ekip nie udało się zdobyć choćby punktu. Gnieźnianie w pierwszej kwarcie tylko raz trafili z gry i to MKS prowadził 15:9.

W kolejnych odsłonach koszykarze poprawili skuteczność. Gościom ani razu nie udało się wyjść na prowadzenie, a gospodarze nie potrafili zbudować dwucyfrowej przewagi.

Końcówka była niezwykle emocjonująca. Gdy jednak na 12 sekund przed końcową syreną Norbert Jaśtak zdobył dwa punkty przy wyniku 78:75, stało się jasne, że trzecie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach stanie faktem.