Mistrzowie kampanijnych szpagatów – kogo popiera Tomasz Kałużny?

Chocholi taniec we wrzesińskiej Platformie Obywatelskiej. Dionizy Jaśniewicz całym sercem popiera Rafała Trzaskowskiego. Z kolei Tomasz Kałużny szef lokalnych struktur PO – kolejny raz w czasie kampanii wyborczej – schował się w cień.

aktualności 12:29 07-07-202014 14

Platforma Obywatelska we Wrześni ma z grubsza jakiś scenariusz kampanijny. Wygląda to mniej więcej tak. Po mieście z ulotkami i plakatami biegają Artur Mokracki, Dariusz Jurewicz i Inez Niszczak. Wczoraj był nawet we Wrześni – poseł Tomasz Nowak (KO). Z kolei 3 lipca Dionizy Jaśniewicz brał udział w panelu dyskusyjnym Metropolii Poznań.

Od lewej: Dariusz Jurewicz, Inez Niszczak i Tomasz Nowak

Metropolia Poznań to stowarzyszenie gmin i powiatów, którego celem jest krzewienie idei oraz obrona interesów samorządu terytorialnego. Panel, który odbył się w ubiegły piątek dotyczył finansowych skutków decyzji Prawa i Sprawiedliwości, które uderzyły w samorządy.

Spotkanie Metropolii Poznań

Organizatorem spotkania był Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Po dyskusji na spotkaniu z dziennikarzami samorządowcy poparli Rafała Trzaskowskiego przed drugą turą wyborów. Wśród nich był oczywiście Dionizy jaśniewicz.

Bunt wydobywający się z trzewi – finisz kampanii Rafała Trzaskowskiego we Wrześni

W spotkaniu tym nie uczestniczył Tomasz Kałużny burmistrz Wrześni i szef powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej. Postanowił schować się w przysłowiowej mysiej dziurze i nie drażnić PiS–u.

Oczekiwanie na wyrok, czyli prawne perypetie burmistrza Tomasza Kałużnego

Ankieta

Kogo Twoim zdaniem popiera Tomasz Kałużny?

Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta RP, z wizytą w Chociczy Małej

Od 31 maja, od czasu wizyty Rafał Trzaskowskiego we Wrześni, Tomasz Kałużny zniknął z kampanii wyborczej. Zresztą wizyta prezydenta Warszawy została podciągnięta pod obchody 30–lecia samorządu, a sam Kałużny występował tam jako niezależny samorządowiec, o czym świadczą stosowne zdjęcia (u góry). W tym czasie nie usłyszeliśmy i pewnie nie usłyszymy żadnych deklaracji szefa powiatowej Platformy Obywatelskiej. 

Thumb ww biernat

Filip Biernat

12:29 07-07-2020