Mistrzostwo dla siatkarzy ZSP. Pierwszy taki turniej w nowej hali sportowej

Kolejny z rzędu sukces odnieśli siatkarze ZSP Września zdobywając mistrzostwo powiatu w siatkówce. Po raz kolejny musieli stoczyć zażartą walkę o ten tytuł z reprezentacją LO Września.

siatkówka 13:48 20-02-20200 2

Po raz pierwszy gospodarzem Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadpodstawowych w Siatkówce Chłopców, które rozegrano w dniu 19.02.2020 r. w nowo oddanej do użytku hali sportowej był Zespół Szkół Politechnicznych we Wrześni. Rywalizacji, w której udział wzięły reprezentacja czterech wrzesińskich szkół ponadpodstawowych przyglądała się momentami bardzo liczna grupa uczniów z tychże szkół. Turniej rozpoczęto od pojedynków półfinałowych. Po rozstawieniu reprezentacji ZSP Września i LO Września dolosowano do nich przeciwnika. W pierwszym z meczów siatkarze ZSP Września bez problemu 2:0 pokonali reprezentację ZSZ nr 2 Września. W drugim meczu było podobnie. Siatkarze LO Września okazali się zdecydowanie lepsi od uczniów ZSTiO Września. W pojedynku o brązowy medal gracze ZSZ nr 2 Września pewnie pokonali reprezentację ZSTiO Września.

Pojedynek finałowy turnieju, który toczono do trzech wygranych setów zgromadził na trybunach bardzo liczną rzeszę uczniów i gości. Kibice tego meczu z pewnością nie zawiedli się jeżeli chodzi o poziom sportowy jaki zaprezentowali siatkarze obu drużyn i dramaturgię. Pierwsza partia padła łupem graczy LO Września. W każdej z kolejnych po niezbyt udanym początku siatkarze ZSP Września potrafili odrobić straty i zwyciężać, by ostatecznie cieszyć się ze zdobycia tytułu mistrzowskiego i możliwości reprezentowania naszego powiatu w Finale Rejonu Poznań Teren Wschód.

Wyniki meczów

Półfinał I

ZSP Września – ZSZ nr 2 Września 2:0 (25:12, 25:12)

Półfinał II

LO Września ZSTiO Września 2:0 (25:9, 25:6)

Mecz o 3. miejsce

ZSZ nr 2 Września – ZSTiO Września 2:0 (25:17, 25:13)

Finał

ZSP Września – LO Września 3:1 (23:25, 25:15, 25:19, 25:16)

Reprezentacja ZSP Września zagrała w składzie: Jakub Kowalczykiewicz, Krystian Stankowski, Filip Fibich, Konrad Duczkowski, Aleksander Hyżorek, Jakub Kubczak, Wiktor Wąsak, Szymon Molski, Mateusz Wiśniewski, Mateusz Manikowski, Andrzej Rewers, Łukasz Kozubiński, Kacper Kazimierczak, Adam Janiak

Opiekun: Robert Czerniak

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

13:48 20-02-2020