Mistrzostwa wystartowały. Wśród gości rodzime gwiazdy

W poniedziałek boiska przy Gnieźnieńskiej wypełnili młodzi zawodnicy. Obiekty WOSR są areną Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Siatkowej Plażowej.

siatkówka 12:30 22-07-20190 3

W dwudniowych zawodach wystartowało 16 par, które musiały przejść trzystopniowe eliminacje. Niestety, w tym gronie nie znalazło się miejsce dla reprezentantów naszego powiatu. Patryk Ligocki i Kacper Leracz odpadli w półfinałach.

Od lewej: Jarosław Grępka, Jagoda Gruszczyńska, Jędrzej Gruszczyński, Aleksander Śliwka i Daniel Więcek

Wśród zaproszonych na uroczystość otwarcia mistrzostw nie zabrakło bardzo znanych twarzy. Cieszy fakt, że w ten czy inny sposób związane są one z Wrześnią. Jagoda Gruszczyńska to jedna z najlepszych polskich plażowiczek, uczestniczka zawodów World Tour. Jej brat Jędrzej to plażowy mistrz kraju juniorów sprzed trzech lat, ale też halowy reprezentant Polski. We Wrześni gościł także jego kolega z kadry Aleksander Śliwka.

Boiska zostały przygotowane perfekcyjnie w czym zasługa Andrzeja Bandosza

Dzisiaj (poniedziałek, 22 lipca) zawody ruszyły o 10.00 i potrwają do zakończenia 24 pojedynków. Można się spodziewać, że przed 18.00 siatkarze nie zejdą z boisk. Na wtorek (start od 9.30) zaplanowano rozegranie dwóch ćwierćfinałów z prawej strony turniejowej drabinki, dwóch półfinałów oraz meczów o pierwsze i trzecie miejsce. Uroczystości zakończenia krajowego czempionatu należy się spodziewać ok. 14.00.

Thumb ww nowacki

Leszek Nowacki

12:30 22-07-2019