Mistrzostwa juniorek w siatkówce plażowej zdominowane przez pary z Jankowa Przygodzkiego

Mistrzostwa Wielkopolski w Siatkówce Plażowej Juniorek zdominowane zostały przez zawodniczki Baryczy Janków Przygodzki. Sukces odniosła także jedna z wrzesińskich par uzyskując awans do półfinału mistrzostw Polski.

siatkówka 21:20 22-06-20200 0

Finał Mistrzostw Wielkopolski w Siatkówce Plażowej Juniorek rozegrano w sobotę, 20 czerwca we Wrześni. W rywalizacji udział wzięło 18 par reprezentujących Janków Przygodzki, Szamotuły, Wrześnię, Trzciankę, Poznań, Strzałkowo, Kalisz i Turek.

W klasyfikacji końcowej mistrzostw pierwsze dwa miejsca zajęły duety reprezentujące Barycz Janków Przygodzki. Zwyciężyła para Zuzanna AdamekAleksandra Walendowska pokonując w finale swoje klubowe koleżanki, duet Wiktoria StryjakKalina Pylińska.

W zawodach wystartowały cztery pary reprezentujące Orkan Września. Spośród nich spory sukces odniósł duet Iga Sroka – Maria Chudzińska plasując się na czwartym miejscu w turnieju, uzyskując tym samym prawo udziału w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski. Wrześnianki w walce o brązowy medal uległy reprezentantkom Szamotulanina Szamotuły, parze Olga KędzioraMarta Dyzert.

Drabinka turniejowa wybitnie nie była sprzyjająca dla wrześnianek. Na pewnym etapie turnieju każda z par reprezentujących Orkan Września przegrała po raz pierwszy trafiając na prawą stronę drabinki turniejowej. Dla trzech duetów sytuacja tak się ułożyła, że nawzajem zaczęły się eliminować. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła para Sroka – Chudzińska, która najpierw wyeliminowała z turnieju duet Klaudia KuchcińskaJulia Żurawska (11. miejsce w klasyfikacji końcowej), a potem w drodze do półfinału parę Wiktoria JagodzińskaNatalia Kaniewska (7. miejsce w klasyfikacji końcowej). Czwarta z wrzesińskich par Nikola MetlerUrszula Jerzykiewicz trafiła na górę prawostronnej drabinki turnieju. W walce o półfinał musiała uznać wyższość duetu Adrianna DopierałaOliwia Kurek, by ostatecznie zadowolić się zajęciem 8. miejsca w turnieju.

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

21:20 22-06-2020