Mistrz Ligi Playarena wyłoniony

Chociaż do końca Ligi Playarena Września pozostała jedna kolejka spotkań już teraz wiadomo, że tytuł mistrzowski przypadnie drużynie Wooden Villa. Szansy na przedłużenie walki o zwycięstwo w lidze nie udało się wykorzystać graczom Fundamentów.

piłka nożna 20:28 02-08-20200 0

Liga Playarena

Kolejka II, 31.07.2020 r.

Grupa mistrzowska

Wooden Villa – Fundamenty 2:2 (2:1)

Mecze ten miał spore znaczenie w kwestii rozstrzygnięcia wygranej w lidze. Zwycięstwo Fundamentów w tym pojedynku dawało jeszcze teoretyczną szansę tej drużynie na odebranie tytułu mistrzowskiego graczom Wooden Villa, którym do tego, aby nie martwić się już o nic przed ostatnią kolejką spotkań wystarczał remis. Pojedynek okazał się bardzo wyrównany, z niespodziewanymi zwrotami akcji. Na początku meczu dwie okazje do zdobycia bramki mieli zawodnicy Wooden Villa. Potem gola po wykonaniu rzutu wolnego tuż zza linii pola karnego mieli zawodnicy Fundamentów oraz szansę bramkową w przegranym pojedynku sam na sam ze strzegącym bramki Wooden Villa Marcinem Siepielskim. Dość niespodziewanie po uderzeniu Artura Giżewskiego w 7. min z dystansu prowadzenie objął zespół Wooden Villa. Cztery minuty później po znakomitej dwójkowej akcji z Łukaszem Fechnerem bramkę na 2:0 zdobył Jakub Zakrzewicz. W 12. min doskonale w polu karnym zachował się Jakub Długosz lobując interweniującego Siepielskiego na wagę kontaktowego gola dla Fundamentów i mecz nabrał rumieńców od nowa.

Na początku drugiej części gry duży spokój drużynie Wooden Villa mógł dać Patryk Kwiatkowski, ale niestety piłka po jego strzale trafiła w słupek. W następnym fragmencie gry oba zespoły mocno skupiły się na niepopełnianiu błędów w obronie. Tempo gry zdecydowanie spadło. W końcówce meczu prowadzący jedną bramką zawodnicy Wooden Villa zdecydowali się na grę na czas. Długo im to się udawało. Na dwie minuty przed końcem spotkania Patryk Markiewicz doprowadził do wyrównania i mecz na nowo zaczął wzbudzać emocje. Niestety już do końca czasu gry zawodnikom Fundamentów nie udało się zagrozić bramce Wooden Villa i mecz zakończył się remisem, który definitywnie przesądził o losach tytułu mistrzowskiego.

Miskant Centrum Ogrodnicze – Capri Lucca 2:3 (1:1)

Bramki dla Miskant Centrum Ogrodnicze zdobyli: Kacper Budasz, Marcin Miśkowiak, a dla Capri Lucca: Dawid Białas, Kacper Boczkowski, Oskar Pietrzak.

Grupa 5-8

MDT Desing Team – Motoklinika Bertus 2:6 (0:2)

Bramki dla MTD Desing Team zdobył: Dawid Girałka 2, a dla Motoklinika Bertus: Artur Grzegorczyk 2, Norbert Jędrzejczak 3, Tomasz Joźwiak.

Bad Boys – Elektromarket 4:4 (3:1)

Bramki dla Bad Boys zdobyli: Dawid Czyż, Marcin Imbierowicz 2, Dariusz Kapturski, a dla Elektromarket: Łukasz Fimiak 2, Maciej Grajek, Mikołaj Śmiejkowski.

Kolejka III

Grupa mistrzowska, 07.08.2020 r.

Godz. 18.00 Wooden Villa – Miskant Centrum Ogrodnicze

Godz. 18.40 Fundamenty – Capri Lucca

Grupa 5-8

Godz. 19.20 MTD Desing Team – Bad Boys

Godz. 20.00 Motoklinika Bertus – Elektromarket 

Thumb ww czerniak

Robert Czerniak

20:28 02-08-2020