Minuta ciszy i odznaka dla tragicznie zmarłego motocyklisty

Kibice i piłkarze Orlika Miłosław w sobotę 26 maja uczcili minutą ciszy śmierć Krystiana Koleckiego. 22-letni były piłkarz miłosławskiego klubu poniósł śmierć w wyniku wypadku na motocyklu.

społeczeństwo 18:39 27-05-20180 28

Hołd zmarłemu oddano przed sobotnim meczem Orlika Miłosław z drużyną Czarni Brzeźno. Piłkarze Orlika wyszli na murawę miłosławskiego stadionu w jednakowych koszulkach z numerem 16. Z tym numerem występował zmarły tragicznie Krystian Kolecki. Na koszulkach był też napis „Krystian pamiętamy”.

Z kolei kibice wywiesili na płocie duży transparent z napisem „Krystian dziękujemy pamiętamy”. Odpalili też race. Chwilę później Grzegorz Pietrzak, prezes Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej uhonorował byłego piłkarza Orlika brązową odznaką KOZPN. Pośmiertną odznakę odebrał brat zmarłego.

Mecz Orlik Miłosław – Czarni Brzeźno zakończył się zwycięstwem tych pierwszych (4:0).

Przypomnijmy, że do wypadku 22-latka doszło na wiadukcie łączącym miejscowości Grzymysławice z Obłaczkowem 22 maja.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 22-letni mieszkaniec gminy Września kierując motocyklem marki Yamaha na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze, gdzie uderzył w barierki ochronne. W wyniku tego motocyklista się przewrócił na bok i spadł z motocykla, który zatrzymał się na drodze dopiero po 60 metrach.

Z uwagi na poważne obrażenia 22-latka na miejsce wypadku zadysponowano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało mężczyznę do poznańskiego szpitala. Jednak w wyniku poniesionych obrażeń mieszkaniec gminy Września zmarł. 

Thumb 20170528 165212

Łukasz Różański

18:39 27-05-20180 28